• Witamy na stronie gminy Gdów

Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
    Dowiedz się więcej o naszej gminie.
  • SMSowy System Ostrzegania

Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
  • Dla turysty

Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
  • Panoramy 3D

Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
  • Mistrzowska gmina

Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!

Regionalna Izba Pamięci w Niegowici

Od 7 czerwca 2011r. turyści mogą zwiedzać Regionalną Izbę Pamięci w Niegowici mieszczącą się w piwnicach budynku biblioteki.

Zbiory zgromadzone są w trzech salach. Pierwsza jest repliką  pokoju wikarego Wojtyły, który przebywał w niegowickiej parafii w latach 1948-49. Zwiedzający będą mogli obejrzeć pamiątki związane z pobytem Jana Pawła II na gdowskiej ziemi oraz posłuchać wspomnień trójki mieszkańców wsi, którzy znali go osobiście.

Drugą salę wypełniają eksponaty związane z organizacjami wiejskimi kół gospodyń i rad sołeckich: stroje regionalne, gorsety, kołowrotki itp. W ostatnim pomieszczeniu znajdują się sprzęty codziennego użytku naszych pradziadków: elementy wyposażenia dawnych kuchni, jak również narzędzia rolnicze, kowalskie i wiele innych.

Przed wizytą w Izbie prosimy o kontakt pod nr 12 251 91 31
Grupy autokarowe prosimy o wcześniejszy kontakt z parafią w Niegowici
pod nr 12 250 03 96 w celu zarezerwowania przewodnika.

Wstęp bezpłatny.

Regionalna Izba Pamięci w Niegowici powstała ze środków Rady Sołeckiej z Niegowici, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Gminy w Gdowie oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Do góry Powrót
Gdów