• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 30 September 2019 r., Kultura

  40-lecie Grupy Śpiewaczej Michalinki

  W sobotę, 28 września, w Domu Strażaka w Niegowici Grupa Śpiewacza Michalinki, działająca przy Kole Gospodyń Wiejskich, obchodziła 40-lecie swojej działalności.

  Pani Maria Mleczko, kierowniczka grupy, która jest w niej od założenia, przedstawiła historię Michalinek. Wspominała o ich największych sukcesach, najciekawszych wyjazdach i bieżącej działalności. Jubilatki zaprezentowały zebranym krótki program artystyczny, a następnie przyjęły od gości gratulacje, życzenia, a także kwiaty i upominki.

  Zdrowia, siły do dalszej pracy na rzecz kultywowania tradycji i wszelkiej pomyślności życzyli Jubilatkom m.in Andrzej Harężlak- Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie, Maria Łakoma –Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW, Adam Kociołek- Starosta Wielicki, Zbigniew Wojas -Wójt Gminy Gdów,  Andrzej Krochmal- kierownik d/s lustracji z Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie, Lucyna Włodarz- Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów, Stanisław Stawarz – Prezes Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, Wioleta Chmiela- Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Danuta Chwastek- Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gdowie, Bogusław Trzaska- radny Rady Powiatu Wielickiego, Małgorzata Dymek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niegowici, reprezentanci Gminy Spytkowice oraz koleżanki z grup śpiewaczych i KGW z terenu gminy Gdów a także sołtys wsi i druhowie OSP Niegowić.

  Z okazji Jubileuszu wydano "Śpiewnik Grupy Śpiewaczej Michalinki". Jest to zbiór popularnych starych piosenek, które od lat śpiewane były z przyjaciółmi i rodziną, wprowadzając nastrój dobrej zabawy podczas wspólnych spotkań przy stołach. Zamiarem Michalinek było zebrać teksty piosenek i tym samym ocalić je od zapomnienia. Fragmenty utworów zawartych w śpiewniku w czasie uroczystości prezentowała Pani Julia Jelonek z Koła Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie.

  Organizatorzy sobotniej uroczystości serdeczne podziękowania składają sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania Jubileuszu: Wojewódzkiemu Związkowi Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie, Starostwu Powiatowemu w Wieliczce, Gminie Gdów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Niegowici, Radzie Sołeckiej wsi Niegowić, Kołu Gospodyń Wiejskich w Niegowici, Andrzejowi i Markowi Skolarus, Barbarze Mendel, Julii Jelonek, Józefie Rozwadowksiej.

  Centrum Kultury w Gdowie

  FOTORELACJA

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05