• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 10 May 2018 r., Informacje

  57 Sesja Rady Gminy Gdów

  Wczoraj, odbyło się 57 posiedzenie Rady Gminy. Zebrani podjęli uchwałę w sprawie sprzedaży nieruchomości z budynkiem byłej szkoły w Cichawie. Wcześniej zgodę wyrazili mieszkańcy sołectwa.

  W czerwcu br. Zebranie Wiejskie Wsi Cichawa wyraziło zgodę na sprzedaż nieruchomości wraz z budynkiem. Następnie sprawę omawiano na forum Rady Gminy. Komisja Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego Gminy pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały dotyczący sprzedaży. Wczoraj, Rada Gminy Gdów (12 głosami „za”, przy 3 głosach „wstrzymujących się”) wyraziła zgodę na sprzedaż w formie bezprzetargowej nieruchomości o powierzchni około 0,53 ha położonej w Cichawie (zabudowanej budynkiem dawnej szkoły i budynkiem gospodarczym) na rzecz Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa w Krakowie na cel publiczny – prowadzenie działalności wychowawczej i opiekuńczej w formie przedszkola i domu opieki dla osób starszych. Rada Gminy Gdów zgodziła się także na udzielenie 40% bonifikaty od ceny sprzedaży ustalonej na podstawie wyceny rzeczoznawcy majątkowego.

  Ponadto informujemy, że we wrześniu br. Gmina Gdów ogłosiła przetarg na budowę strażnicy w Cichawie. Będzie to obiekt wolnostojący, parterowy z użytkowym poddaszem (nad zachodnim skrzydłem). Siedzibę znajdą w nim organizacje społeczne, a całość będzie służyła społeczności lokalnej. Na parterze budynku będzie garaż strażacki i pomieszczenia OSP, toalety, zaplecze kuchenne oraz duża sala wraz z zadaszonym tarasem. W kolei na piętrze znajdą się m.in. sanitariaty, kotłownia, pomieszczenie socjalne oraz mniejsza salka spotkań. Termin realizacji inwestycji to 30 listopada 2020 roku. Po oddaniu do użytku obiekt stanie się on siedzibą lokalnych organizacji, miejscem integrującym lokalną społeczność…

  Podczas obrad, Rada Gminy wprowadziła również zmiany w uchwale budżetowej Gminy Gdów na 2018r. oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Gdów, a także uchwaliła Gminny Program Wspierania Rodziny w Gminie Gdów na lata 2019 – 2021. Przedstawiono także informację z analizy oświadczeń majątkowych osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń majątkowych.

  Po zrealizowaniu porządku obrad prowadzący zamknął posiedzenie. Treści podjętych uchwał dostępne będą w Biuletynie Informacji Publicznej.

  Na fotografiach: wczorajsze obrady Rady Gminy, nieruchomość wraz z budynkiem przeznaczonym do sprzedaży oraz wizualizacje nowego obiektu, który zostanie wybudowany do 30 listopada 2020 roku.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05