• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 10 September 2017 r., Inwestycje

  60 lat wielickiego Koła PZN

  Koło Polskiego Związku Niewidomych w Wieliczce obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia organizacji. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Wójt Zbigniew Wojas, który jednocześnie objął patronat honorowy na uroczystościami.

  Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kaplicy św. Kingi, która poprowadził J.E. bp. Jan Zając. W dalszej części obchodów przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych Okręg Małopolska nagrodzili osoby szczególnie zasłużone dla stowarzyszenia. Wśród gronie wyróżnionych znalazł się m.in. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

  Z okazji Jubileuszu gospodarz gminy Gdów przygotował list okolicznościowy napisany w języku braille'a:

  Polski Związek Niewidomych jest największą i najstarszą organizacją w Polsce działającą na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Z okazji Jubileuszu Wielickiej Organizacji proszę przyjąć najserdeczniejsze podziękowania i życzenia dla wszystkich członków i ich rodzin. Podejmowane przez Wasze Koło inicjatywy są niezwykle ważne, bo mają na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz zawodowemu niewidomych i słabowidzących; niesienie pomocy osobom dotkniętym chorobami narządu wzroku oraz ich rodzinom; wspieranie psychologiczne w procesie rehabilitacji i integracji…. Pomagacie osobom tracącym wzrok i ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji, wynikającej z utraty wzroku. Uczycie jak być samodzielnym w domu, w podróży, w pracy i jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Wierzę, że Wasza organizacja będzie nadal prężnie się rozwijać i podejmować liczne działania na rzecz poprawy standardów funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy Jubileusz jest wydarzeniem niepowtarzalnym, wyjątkowym pod każdym względem zarówno dla samych uczestników jak i gości, i udowodni nawet największym niedowiarkom, że inny nie znaczy różny.

  Fot. Tadeusz Warczak

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05