• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 17 October 2020 r., Informacje

  Apel Wójta Gminy Gdów

  Zwiększająca się w ostatnich dniach ilość zachorowań na koronawirusa spowodowała, że ponownie zostały wprowadzone restrykcje w całym kraju. Decyzją rządu Powiat Wielicki znalazł się strefie czerwonej, dlatego naszych mieszkańców obowiązują liczne nakazy i zakazy. Jako samorząd lokalny dostosowujemy się do wydawanych poleceń i robimy wszystko, aby zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom.

  W kończącym się tygodniu statystyki zachorowań poszybowały u nas niepokojąco w górę. W ciągu zaledwie kilku dni zakażenie koronawirusem potwierdzono u 43 mieszkańców Gminy Gdów. Wśród chorych są także pracownicy Urzędu Gminy, dlatego instytucja pracuje obecnie w trybie zmianowym. Robimy jednak wszystko, by obsługa mieszkańców była prowadzona na bieżąco, a wprowadzone ograniczenia były jak najmniej odczuwalne.

  Moim pracownikom i wszystkim walczącym z chorobą życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a pozostałych kolejny raz proszę: w zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa musimy zaangażować się wszyscy, bez wyjątku. Dlatego postępowanie każdego z nas musi być zgodne z zaleceniami służb, w poczuciu odpowiedzialności za rodzinę i najbliższych. Nie bagatelizujcie zagrożenia! W przeciwnym razie konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania mogą okazać się dla Was i Waszego otoczenia bardzo dotkliwe.

   

                                                                                               Zbigniew Wojas

                                                                                              Wójt Gminy Gdów

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05