• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 6 November 2018 r., Kultura

  Balonowy zawrót głowy!

  Wczoraj zakończył się III Festiwal Balonowy organizowany wspólnie przez Aeroklub Krakowski i Gminę Gdów. Święto balonowe zgromadziło na stracie 9 załóg z całej Polski. Ich starty podziwiali licznie zgromadzeni widzowie.

  Pierwszą konkurencję - „pogoń za lisem” zorganizowano już pierwszego dnia, w piątek. Lisem był nowy balon o wdzięcznej nazwie „Kukuruźnik” pod dowództwem Marka Michalca. Bardzo słaby wiatr z kierunków zmiennych oraz zmiana jego kierunku parę minut po starcie spowodowały, że lis pożeglował na wschód, a cała reszta na zachód i północny zachód. W takim układzie lis wygrał bezapelacyjnie i zdobył w ten sposób Puchar ufundowany przez Aeroklub Krakowski.

  Kolejna konkurencja została rozegrana w sobotę. Meteo obiecująco zapowiadało różne kierunki wiatru w warstwach, co dawało możliwość niezłej zabawy. I tak też się stało. Tym razem lisem był balon naszego mieszkańca – Leszka Mańkowskiego z koszem promującym Gminę Gdów. Lis jak to lis. Zmieniał wysokości lotu i kierunki starając się zmylić pogonie. Po regulaminowych 30 minutach lotu, wpuścił w przysłowiowe maliny większość zawodników. Zostali ci najtwardsi i najlepiej przewidujący chytre decyzje lisa. Ale kiedy lis perfidnym manewrem wylądował tuż za domem na opuszczonej posesji metodą „na Kocota”, jasnym stało się, że król jest tylko jeden. Oto bowiem, doświadczony zawodnik z Warszawy – Włodzimierz Klósek zręcznie manewrując wysokością wyszedł dokładnie na lisa. Wyrzucony markier wylądował 6 metrów od celu. I to był najlepszy wynik!!! W tej konkurencji drugie miejsce zajął „lis”, czyli załoga Leszka Mańkowskiego, a trzecie miejsce zajął Wojciech Noga.

  Fot z drona: Tadeusz Kordula

  FOTOGALERIA 1
  FOTOGALERIA 2

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05