• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 6 October 2019 r., Sport

  „Brylanty z Gdowa”

  Barwnym i radosnym korowodem, który przeszedł ulicami Gdowa rozpoczął się I Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Brylanty z Gdowa”.

  Skąd nazwa „Brylanty z Gdowa”?
  Ludowy Klub Sportowy Gdovia Gdów może się pochwalić długoletnią tradycją. Został powołany do życia w 1923 r. W grupie założycieli prym wiedli trzej bracia - Franciszek, Tadeusz i Stanisław Zastawniakowie, którzy od jesieni 1923 r. zostali piłkarzami i filarami słynnej Cracovii. W krakowskim środowisku piłkarskim okresu międzywojennego nazywano ich "Brylantami z Gdowa".

  Stąd w głowach organizatorów zrodził się pomysł upamiętnienia słynnych piłkarzy – założycieli Klubu. Do udziału w rozgrywkach Gdovia zaprosiła zaprzyjaźnione drużyny. Wśród nich był także zespół ze Słowacji. O poranku zawodnicy wraz z trenerami, przy dźwiękach samby z formacją batucadowa Sorrir Por Favor, przemaszerowali ulicami Gdowa. Następnie rozpoczęły się całodniowe rozgrywki z udziałem Gdovii Gdów, Puszczy Niepołomice, Grodziska Raciechowice, TS Wieliczanki, OFK Tatran Kračúnovce, Zielonych Niegowić, KS Raby Dobczyce.

  W grupie starszej najlepsi byli piłkarze Gdovii Gdów. Drugie miejsce przypadło zawodnikom OFK Tatran Kračúnovce, a trzecie wywalczyła Puszcza Niepołomice. W kategorii młodszej najlepsza ponownie okazała się Gdovia, drugi był  OFK Tatran Kračúnovce, a tuż za nim uplasowała się drużyna Zielonych Niegowić.

  RELACJA FOTOGRAFICZNA Z PRZEMARSZU ULICAMI GDOWA
  RELACJA FOTOGRAFICZNA Z DRONA Z  PRZEMARSZU ULICAMI GDOWA -  SŁAWOMIR RAKOWSKI
  RELACJA FILMOWA Z PRZEMARSZU ULICAMI GDOWA
  ZAKOŃCZENIE I ROZDANIE NAGRÓD
  KULISY ROZRYWEK

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05