• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 22 June 2020 r., Informacje

  Było groźnie, a obecne prognozy są nadal niepokojące

  To był niespokojny weekend dla mieszkańców naszej gminy i pracowity dla jednostek straży pożarnej. Walka z żywiołem rozpoczęła się w sobotę wieczorem. Intensywne opady deszczu wyrządziły wiele strat.

  W usuwanie skutków nawałnicy została zadysponowana większość naszych jednostek OSP. Najtrudniejsza sytuacja była w Gdowie, Zręczycach i Podolanach, ale podtopione zostały także inne miejscowości. Przez wiele godzin druhowie wypompowywali wodę z zalanych domów i posesji, a także napełniali worki z piaskiem do zabezpieczenia budynków. Za Wasze zaangażowanie bardzo dziękujemy!

  Dziś, od samego rana pracownicy Urzędu Gminy Gdów oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej działają w terenie, by oszacować poziom strat w budynkach mieszkalnych i gospodarczych naszych mieszkańców, a także w infrastrukturze komunalnej. Ponadto, Gmina Gdów zakupiła wodę do picia, a następnie przekazała ją sąsiedniej Gminie Łapanów, w której straty spowodowane nawałnicami są znacznie większe niż u nas.

  Po bardzo deszczowym weekendzie dzisiejszy dzień również nie zapowiada się spokojnie. IMGW wydało kolejne ostrzeżenie. Szykują się dalsze opady deszczu, a poziom wód w wciąż utrzymuje się wysoki. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 40 mm, lokalnie 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy grad - czytamy na stronie IMGW.

  Mamy nadzieję, że pogoda się ustabilizuje, a poziom wód zacznie opadać. Prosimy jednak o ostrożność i śledzenie alertów pogodowych.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05