• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 14 September 2018 r., Inwestycje

  Czas na fotowoltaikę

  Za nami kolejny krok na drodze do pozyskania funduszy na montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Gdów. Zostaną one zamontowane zarówno w domkach osób prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

  W Niepołomicach, wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wspólnie z przedstawicielami gmin Powiatu Wielickiego oraz burmistrz Rabki i wójtem Jodłownika podpisał aneks do umowy partnerskiej niezbędny do realizacji projektu proekologicznego „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”.

  Wymiernym efektem dla naszych mieszkańców będzie montaż instalacji fotowoltaicznych w domach osób prywatnych. Zainteresowanie projektem wyraziło około 100 właścicieli budynków. Ponadto, urządzenia zostaną zainstalowane na 5 obiektach użyteczności publicznej. Na podstawie przeprowadzonych analiz wynika, że najbardziej opłacalny będzie montaż paneli fotowoltaicznych w budynkach: dawnego Gimnazjum i Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, Urzędu Gminy, Przedszkola Samorządowego w Gdowie, Szkoły Podstawowej w Niegowici i remizy OSP Gdów. Szacunkowa wartość projektu na terenie Gminy Gdów to ponad 3,1 mln. zł.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05