• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 7 November 2018 r., Inwestycje

  Czas na malownicze trasy rowerowe!

  Modernizacja gdowskiego Zarabia dobiega końca. Jest to pierwsza część działań związanych z zagospodarowaniem na cele turystyczne terenów wzdłuż rzeki Raby. Obecnie rozpoczął się kolejny etap projektu. Obejmuje on m.in. budowę trasy pieszo-rowerowej.

  Wartość całego projektu „Budowa tras pieszo - rowerowych wraz z podstawową infrastrukturą towarzyszącą trasom w Dolinie Raby na terenie gminy Gdów, Kłaj i Drwinia – etap I” to około 6,4 mln zł. Wartość całej dotacji RPOWM to około 4,2 mln zł (dofinansowanie w ramach Działania 6.1. ,,Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego’’, Poddziałania 6.1.4. ,,Lokalne trasy turystyczne – SPR’’ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020).

  Harmonogram prac zaplanowanych do wykonania w Gminie Gdów:
  Do 31 lipca 2018 r. – budowa parkingu na 60 miejsc wraz z oświetleniem, elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, dostawa i montaż dwóch infokiosków wraz systemem elektronicznej informacji turystycznej, (dostosowanych dla osób z niepełnosprawnością wzrokową).

  Do 31 maja 2019 r. – budowa odcinka trasy VeloRaba relacji Gdów – Marszowice – Gdów (pętla trasy prowadzona od restauracji ,,Szałas’’ w Gdowie do restauracji ,,Kuter Port’’ po obu stronach rzeki Raby), oznakowanie drogowe i informacyjne całej trasy, montaż małej architektury położonej w sąsiedztwie trasy tj. MOR (Miejsce Obsługi Rowerzystów) – ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna, wiata rowerowa drewniana ze stojakiem rowerowym, stoły, drewniane wiaty zadaszone z ławkami, oświetlenie solarne.

  Budowa ścieżek to kolejne przedsięwzięcie związane z przygotowaniem miejsc do rekreacji i uprawiania aktywnego wypoczynku w Gminie Gdów – mówi wójt Zbigniew Wojas. Zanim jednak w pełni zostaną one urządzone, już za kilka tygodni mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z dwóch stref wypoczynku na gdowskim Zarabiu – dodaje.

  ZARABIE I - rozbudowany Park Przygody i Rozrywki: okolice ul. Spacerowej i błoń na Zarabiu (scatepark, ścianka wspinaczkowa, siłownia terenowa, nowoczesny plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, ścieżki i alejki piesze, parking na 46 miejsc, chodnik przy ul. Spacerowej, przebudowane sanitariaty, mała architektura: kosze, ławki, stoliki, wiaty i  stojaki na rowery, oświetlenie solarne).

  ZARABIE II
  - okolice mostu (promenada piesza i schody tarasowe prowadzące nad Rabę, plaża, mała architektura:  miejsca na ognisko, kosze, ławki, stoliki, wiaty i  stojaki na rowery, oświetlenie solarne).

  Fotografie przedstawiają budowę trasy pieszo-rowerowej w Podolanach.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05