• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 5 February 2018 r., Oświata

  Dzień Ziemi w Winiarach

  Społeczność Szkoły Podstawowej w Winiarach podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi przyłączyła się do kampanii społecznej „NIE dla smogu!”. Z tej okazji przygotowano szereg ekowydarzeń.

  Celem akcji jest budowanie świadomości na temat obecnego stanu powietrza w Polsce i zagrożenia dla zdrowia, jakie niesie jego zanieczyszczenie, a także wskazywanie sposobów, w jaki każdy może walczyć z tym problemem.

  Przygotowania do realizacji projektu rozpoczęły się już w ubiegłym miesiącu, kiedy to na górnym korytarzu szkoły powstał – zainspirowany wieżą antysmogową – czasowy gabinet tlenowy „ZIELONE PŁUCA NASZEJ SZKOŁY”. Wzbudził on ogromne zainteresowanie całej społeczności szkolnej. Uczniowie mieli możliwość podziwiania roślin antysmogowych oraz poznawania ich nazw i właściwości, czerpiąc wiedzę z zamieszczonej wewnątrz „gabinetu” gazetki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli rośliny ze swoich domów oraz uczniom klas V-VII za wypożyczenie roślin znajdujących się w ich salach lekcyjnych. Natomiast w ubiegłym tygodniu każda z klas naszej szkoły otrzymała pewne zadania do wykonania. Były to: wyszukiwanie różnic w obrazkach, rebus, wykreślanka, odnajdywanie definicji smogu bądź krzyżówka, które wprowadziły uczniów w tematykę tegorocznego spotkania z okazji Dnia Ziemi.

  Pokaz, wzbogacony okolicznościowymi plakatami, został podzielony na 3 części:
  - smog i zanieczyszczenia atmosfery,
  - odnawialne źródła energii,
  - rośliny antysmogowe.

  Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną na temat zanieczyszczeń atmosfery, poznali rozwiązania antysmogowe, zdobyli wiele cennych informacji na temat odnawialnych źródeł energii. Obejrzeli również multimedialny album roślin antysmogowych oraz ciekawe filmy nawiązujące do poruszanych zagadnień. Ogromną ciekawość uczniów wzbudził pokaz modeli, które czerpią energię z odnawialnych źródeł (wykorzystanie siły wody, wiatru, promieni słonecznych). Uświadomili  sobie, że przyszłość naszej planety zależy od nas samych. Następnie Pani Dyrektor podsumowała obchody Dnia Ziemi i wręczyła poszczególnym klasom dyplomy za udział w programie „NIE dla smogu!”.

  Barbara Szlachta – Kocwa
  Katarzyna Tarnowska

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05