• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 18 April 2019 r., Informacje

  Egzaminy zaliczone. Uprawnienia zdobyte

  W ostatnich miesiącach strażacy z Gminy Gdów uczestniczyli w szkoleniach organizowanych przez Komendę Powiatową PSP. 20 druhów ukończyło kurs podstawowy, a 19 strażaków nabyło uprawnienia do kierowania działaniami ratowniczymi.

  W pierwszym szkoleniu wzięli udział ochotnicy z Bilczyc, Cichawy, Gdowa, Marszowic, Niegowici, Pierzchowa, Wieńca i Winiar. Kurs obejmował ponad 120 godzin zajęć dydaktycznych. W tym czasie członkowie OSP zdobywali wiedzę i umiejętności do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych i gaśniczych. Tematyka zajęć obejmowała m.in. zapoznanie ze sprzętem ratowniczym i podręcznym sprzętem gaśniczym, taktykę gaszenia pożarów, zadania strażaków w zastępie, sposoby łączności i alarmowania, działania w czasie innych miejscowych zagrożeń, organizację akcji ratownictwa technicznego na drogach, metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów i inne.

  Z kolei w szkoleniu dla kierujących działaniem ratowniczym uczestniczyło 19 druhów z OSP Gdów, Kunice, Marszowice, Pierzchów i Winiary. Zakres tematyczny kursu obejmował m.in. organizację KSRG, kierowanie działaniami ratowniczymi, prawa i obowiązki KDR, organizację łączności dowodzenia, rozpoznanie i organizację działań ratowniczych w transporcie, podczas zdarzeń chemiczno-ekologicznych, katastrof budowlanych, podtopień, powodzi i inne. Na realizację programu szkolenia składało się 36 godzin zajęć dydaktycznych. Warunkiem ukończenia kursu było zaliczenie egzaminu końcowego. 

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05