• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 12 January 2017 r., Kultura

  Finał VI Festiwalu Piosenek A. Zielińskiego

  W przeddzień imienin Andrzeja, 29 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury rozbrzmiały utwory autorstwa Andrzeja Zielińskiego - wokalisty, kompozytora, pianisty, założyciela zespołu „Skaldowie”.

  Wszystko to za sprawą czternastu utalentowanych uczestników Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego, który zorganizowany został w Gdowie po raz szósty. Tegorocznym zmaganiom przyglądało się Jury w składzie: Andrzej Zieliński - Przewodniczący, Tomasz Wolak, muzyk, miłośnik Skaldów i Janusz Gajec – muzyk, instrumentalista, mieszkaniec gminy Gdów. Z uwagi na najwyższy jak dotychczas poziom występów festiwalowych Jury postanowiło rozstrzygnąć zmagania w trzech kategoriach. W kategorii soliści ze szkół podstawowych I miejsce zajęła Kinga Słoniowska, II miejsce przypadło Marlenie Gucwie, na III miejscu uplasowała się Natalia Michalska. W kategorii soliści młodzież I miejsce zdobyła Zofia Sydor, II miejsce Paulina Filipiec, a III Emilia Pomietło. W kategorii zespoły najlepszy okazał się „Charakter”, który otrzymał nagrodę Grand Prix, II miejsce przyznano Mai Lasce z zespołem.
  Zwycięzcy z rąk Przewodniczącego Jury otrzymali pamiątkowe statuetki króliczka oraz płyty z autografem, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Nie obyło się również bez życzeń imieninowych, które w imieniu Organizatorów festiwalu złożył Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas. Na zakończenie odśpiewano sto lat dla Andrzeja Zielińskiego, a zgromadzeni mogli zobaczyć na żywo występ lidera zespołu „Skaldowie”.
  Tegoroczną galę finałową poprowadzili: Wacław Krupiński – krakowski dziennikarz oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie - Wioleta Chmiela.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy kolejnych sukcesów festiwalowych.

  Centrum Kultury w Gdowie

  FOTORELACJA

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05