• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 22 November 2017 r., Kultura

  Fundacja pomaga od 20 lat

  W Teatrze Bagatela spotkali się inicjatorzy powstania Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, jej działacze, sponsorzy, wolontariusze, partnerzy, pracownicy, podopieczni, by wspólnie świętować jubileusz 20-lecia działalności organizacji. Gościem specjalnym gali był lider Skaldów Andrzej Zieliński.

  Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach działa od 1997 roku. Wszystko zaczęło się od tragicznej w skutkach powodzi, która nawiedziła Dolny Śląsk. Właśnie wtedy grupa osób z terenu gminy Gdów postanowiła pomóc powodzianom z okolic Opola. Z inicjatywy komitetu na rzecz powodzian w Gdowie i okolicach została zorganizowana zbiórka darów dla najbardziej poszkodowanych przez żywioł. W ciągu dwóch dni zebrano żywność, leki, środki czystości, odzież i koce. Wartość przedmiotów przekraczała 50 000 zł. Po tych tragicznych wydarzeniach osoby zaangażowane w pomoc powodzianom postanowiły podjąć działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością. I tak powstała organizacja, któa pomga słabszym, biedniejszym, ludziom w potrzebie, pokrzywdzonym przez los....

  Z kart historii…

  Z okazji 20-lecia działalności Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, Rada Fundacji w dowód uznania i wdzięczności za wieloletnią współpracę i okazywane wsparcie postanowiła nadać tytuł „Zasłużony dla Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach” dla szczególnie zaangażowanych osób, przedsiębiorstw, organizacji i instytucji. Wyróżnienie jest docenieniem działań podejmowanych na rzecz osób niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los. Jest również podziękowaniem za serce otwarte na potrzeby biedniejszych czy słabszych, a także za zaangażowanie w niesienie im pomocy. Taka postawa sprawia, że udaje się przełamywać stereotypy i udowadniać nawet największym niedowiarkom, że inny nie znaczy różny. Tytułem „Zasłużony dla Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach” zostali uhonorowani:
  Państwo Małgorzata i Józef Trojańscy
  Państwo Maria i Marian Nowakowie
  F.H.U. INSTBUD
  Pani Barbara Rotter - Stankiewicz
  Pani Elżbieta Minczakiewicz
  Pan Piotr Iwulski
  Pan Rafał Baniak
  Województwo Małopolskie
  Powiat Wielicki
  Gmina Gdów
  Komenda Powiatowa PSP w Wieliczce
  Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce
  Komisariat Policji w Gdowie
  Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Gdów
  Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Gdów
  Społeczność Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Dobczycach

  Podczas uroczystości nie sposób było wymienić wszystkie osoby zaangażowane przez dwie dekady w pomoc osobom niepełnosprawnym. Wspomnieniom, podziękowaniom i gratulacjom nie było końca, a wszyscy podkreślali, że nie mogą sobie wyobrazić obecnej rzeczywistości bez Fundacji.

  Fot. Piotr Sionko

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05