Grillowe party na promenadzie nad Rabą

InformacjeKultura 29 maja 2023

W niedzielne popołudnie przy promenadzie w Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji królowały grillowane mięsa i warzywa. Na sześciu stoiskach przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich można było skosztować specjałów, które  zachwyciły podniebienia gości, a przyrządzone na różne sposoby dania z grilla szybko znikały z rozgrzanych do czerwoności rusztów. Nie zabrakło tradycyjnych kiełbasek, szaszłyków, kaszanki, karkówki, ale i pieczonych ziemniaków, cukinii czy papryki…. Były również ciasta i gofry, a  druhowie z OSP Gdów na swoim stoisku serwowali watę cukrową i popcorn.

Gospodynie z  Gdowa, Pierzchowa, Liplasu, Niewiarowa, Wiatowic i Wieńca na niedzielne wydarzenie przygotowały swoje stoiska z wielkim zaangażowaniem, rywalizując o tytuł   „Najsmaczniejszej Potrawy” i nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Gdów oraz o Nagrodę Publiczności.

KGW Gdów postawiło w konkursie na kociołek, który zachwycił smakiem młodej kapusty z kiełbaską i dodatkami, KGW Pierzchów zaserwowało „kebab po pierzchowsku” z placka sodowego, mięsa i sałatki, KGW Wieniec postawiło na  roladę drobiowa z warzywami i sosem tzatziki, KGW Liplas przygotowało nadziewane roladki drobiowe z sosem czosnkowym, KGW Niewiarów  częstowało tradycyjną karkówką w piwie, a KGW Wiatowice przygotowało  oryginalny szaszłyk z wątróbką oraz jabłko z wątróbką i śliwką.

Specjały skosztowała i oceniła komisja w składzie: Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Grzegorz Piętak – zastępca Wójta Gminy Gdów, Bożena Malarczyk – Sekretarz Gminy Gdów oraz Katarzyna Lisowska – Skarbnik Gminy Gdów. Kapituła, która długo debatowała nad niełatwym werdyktem, zdecydowała, że Nagroda Główna trafi do KGW Pierzchów za „kebab po pierzchowsku”, który umiejętnie połączył tradycję i nowoczesność. Gospodarz Gminy Gdów, wręczając dyplomy i nagrody Kołom Gospodyń Wiejskich podziękował wszystkich uczestniczkom konkursu, doceniając starania i smak serwowanych w konkursie dań i pokreślił zaangażowanie i  coraz wyższy poziom serwowanych potraw, a to sprawiło, że komisja miała w tym roku bardzo trudny wybór.

Swój głos w konkursie kulinarnym miała też publiczność. Goście oceniali specjały, a następnie oddawali swoje głosy poprzez wrzucenie karty do specjalnej urny. Po przeliczeniu głosów ( których oddano łącznie 208)  komisja stwierdziła, że „Nagroda Publiczności” trafi do rąk Pań z KGW Gdów. Tym sposobem zarówno KGW Gdów jak i KGW Pierzchów zostały nagrodzone nowym grillem ufundowanym przez Wójta Gminy Gdów.

Grillowe party zorganizowano po raz drugi, ale z pewnością nie ostatni. Dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich, które wzięły udział w Konkursie i gratulujemy pomysłów na wspaniałe potrawy, dziękujemy Mieszkańcom i Gościom za liczny udział i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

 Najnowsze artykuły