• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 2 December 2019 r., Informacje

  Jakim powietrzem oddychamy?

  W jedenastu miejscach na terenie gminy (Bilczyce, Gdów, Jaroszówka, Książnice, Marszowice, Niegowić, Pierzchów, Szczytniki, Wiatowice, Winiary, Zręczyce) zostały zamontowane pyłomierze. Dzięki temu przez całą dobę można monitorować stan zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

  Na stronie internetowej www.airly.eu można obserwować wskazania czujników, które cały czas mierzą stężenie pyłów w okolicy – szczególnie tych najbardziej niebezpiecznych PM1, PM2,5 i PM10. Urządzenia w jasny i przejrzysty sposób informują o stanie atmosfery w gminie, posługując się w tym celu Indeksem Jakości Powietrza, czyli wskaźnikiem pokazującym poziom zanieczyszczenia powietrza dla kilku substancji jednocześnie. Wartość indeksu prezentowana jest w postaci tekstowej oraz na siedmiostopniowej Skali Jakości Powietrza (ocena zanieczyszczenia powietrza: od bardzo niski, niski, średni, wysoki, bardzo wysoki, ekstremalny, armageddon). Pomiary z wszystkich urządzeń w okolicy widoczne są na mapie, dzięki czemu każdy z mieszkańców może na bieżąco sprawdzić stan powietrza w bliższej i dalszej okolicy, a także odczytać inne parametry takie jak: temperatura, ciśnienie i wilgotność, oraz sprawdzić prognozę zanieczyszczenia na kolejny dzień. Dodatkowo mieszkańcy mogą skorzystać z aplikacji na telefon, która na bieżąco śledzi odczyty z czujników.

  Lista czujników:
  1. Dawne Gimnazjum Gdów
  2. Bilczyce
  3. Szkoła Podstawowa Jaroszówka
  4. Szkoła Podstawowa Książnice
  5. Szkoła Podstawowa Marszowice
  6. Szkoła Podstawowa Niegowić
  7. Szkoła Podstawowa Pierzchów
  8. Szkoła Podstawowa Szczytniki
  9. Szkoła Podstawowa Wiatowice
  10. Szkoła Podstawowa Winiary
  11. Szkoła Podstawowa Zręczyce

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05