• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 31 January 2017 r., Informacje

  Jakim powietrzem oddychamy?

  W pięciu miejscach na terenie gminy (dwóch w Gdowie i po jednym w Jaroszówce, Wiatowicach i Zręczycach) zostały zamontowane pyłomierze. Dzięki temu przez cała dobę można monitorować stan zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

  Na platformie internetowej LookO2 można obserwować wskazania czujników, które cały czas mierzą stężenie pyłów w okolicy – szczególnie tych najbardziej niebezpiecznych PM2.5 i PM10. Urządzenia w jasny i przejrzysty sposób informują o stanie atmosfery w okolicy, posługując się do tego tzw. Indeksem Jakości Powietrza czyli wskaźnikiem pokazującym poziom zanieczyszczenia powietrza dla kilku substancji jednocześnie. Wartość indeksu prezentowana jest w postaci tekstowej oraz na sześciostopniowej Skali Jakości Powietrza (ocena stanu powietrza: bardzo dobre, dobre, umiarkowane, dostateczne, złe lub bardzo złe). Pomiary z wszystkich urządzeń w regionie widoczne są na mapie, dzięki temu każdy z mieszkańców może na bieżąco sprawdzać stan zanieczyszczenia atmosfery w bliższej i dalszej okolicy, a także sprawdzić uśrednione pomiary z ostatniej doby, tygodnia czy miesiąca.

  Czujnik Gdów Rynek

  Czujnik Gdów Zarabie

  Czujnik Wiatowice SP

  Czujnik Zręczyce SP

  Czujnik Jaroszówka SP

   

  OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW PRZESUNIĘTA W CZASIE

  Ponadto informujemy, że w związku z brakiem rozstrzygnięcia przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego postępowania na wykonanie ocen energetycznych na terenie województwa małopolskiego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Działania 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza” przesunięciu w czasie ulega wykonanie ocen energetycznych budynków zgłoszonych do dofinansowania wymiany źródła ciepła w budynku.

  Nie jest znany termin rozstrzygnięcia ww. postępowania. W momencie uzyskania przez tut. Urząd danych dotyczących tego terminu, stosowna informacja na ten temat zostanie podana na stronie internetowej Urzędu Gminy.

  Jednocześnie informujemy, że złożone w przedmiotowej sprawie ankiety zachowują ważność.

  Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Gdów, Biuro Obsługi Mieszkańców– w godzinach: pon. 8:30 – 16:30, wt.-pt. 7:30 – 15:30 oraz pod numerem telefonu 570 499 988 w godzinach pracy Urzędu.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05