• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 9 March 2019 r., Informacje

  Kolejne zarybianie Raby

  W ostatnich dniach sierpnia odbyło się kolejne zarybienie Raby i jej dopływów. Tym razem do wody wpuszczono 20 000 narybku wiosennego pstrąga oraz 4 000 podrośniętego lipienia. Akcję wsparła Gmina Gdów.

  Małe pstrągi zostały profesjonalnie rozprowadzone przy użyciu zmodyfikowanego sadza. Dzięki temu ryby miały czas na swobodną aklimatyzację, a stały dopływ świeżej wody umożliwił zarybienie w tak upalną aurę. Dodatkowym atutem było to, że rozprowadzono ryby na bardzo dużym obszarze i uniknięto nadmiernego zagęszczenia. W zarybieniu brali udział Rabianie 100, Przyjaciele Raby i okręg PZW Kraków. Dziękujemy!

  Podobna akcja obyła się również wiosną br. Relacja TUTAJ.

  Ponadto, Państwowa Straż Rybacka w Krakowie apeluje do mieszkańców i wypoczywających na łonie natury o zgłaszanie przypadków kłusownictwa w lasach i rzekach. Informację można kierować na adres: Państwowa Straż Rybacka - Komenda Wojewódzka, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków, telefon: 12 392 13 18, e-mail: psr@malopolska.uw.gov.pl

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05