• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 26 November 2019 r., Kultura

  Koncertowa sobota, koncertowa niedziela

  W weekend Centrum Kultury w Gdowie zaprosiło mieszkańców i gości do udziału w niezwykłych koncertach Chóru Kameralnego Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego.

  W sobotę 23 listopada 2019 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się pierwszy z dwóch występów pt. "Miłość nieduża" . Podczas koncertu wykonano między innymi utwory Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory „Herbatka”, „Wesołe życie staruszka”, „Zmierzch” oraz Agnieszki Osieckiej „Na brzozowej korze”, „Dawne zabawne”, „Piosenka jest dobra na wszystko”. Licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej Centrum Kultury z serdecznością powitała gości z Warszawy, a koncert tak się spodobał, że chórzyści musieli bisować. Oklaskom nie było końca.

  W niedzielę 24 listopada 2019 chór wystąpił w nieco spokojniejszym repertuarze w kościele Narodzenia NMP w Gdowie z koncertem zatytułowanym "Gaude Mater Polonia". Zaprezentowano między innymi utwór „Alleluja chwalcie Pana Boga” , „Krzak dzikiej róży” oraz tytułowy "Gaude Mater Polonia". Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności i gromkimi brawami.

  Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego, został założony w 1994 roku i regularnie występuje w całej Polsce. Brał udział w wielu wydarzeniach m.in. w Festiwalu Oper Barokowych, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz w Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Aranżacje utworów przygotowuje dyrygent chóru pan Andrzej Borzym.

  Projekt "Chór przyjechał" realizowany jest w ramach programu „Kultura dostępna” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem koncertów Chóru w Gdowie było Centrum Kultury w Gdowie.

  Centrum Kultury w Gdowie

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05