• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 3 September 2020 r., Informacje

  Koronawirus – zamknięte szkoły, odwołane zajęcia pozalekcyjne i inne

  W tym miejscu publikować będziemy najważniejsze informacje dla naszej lokalnej społeczności. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego informacje będą na bieżąco aktualizowane.

  Gmina Gdów – NUDA SIĘ NIE UDA! Propozycja 4

  Informacja na temat zamknięcia targowiska nad Rabą

  Zalecenia dla osób objętych kwarantanną domową

  Informacja o zawieszeniu dziłalności jarmarków i targowiska na Zarabiu

  Gmina Gdów – NUDA SIĘ NIE UDA!

  Zwolnienie z opłat w strefie płatnego parkowania

  Apel o pozostanie w domach, szczególnie dot. osób powracających z zagranicy

  Urząd Gminy Gdów zamknięty dla obsługi Mieszkańców

  Informacja o pracy PSZOK-a

  Kontakt telefoniczny z Urzędem i instytucjami

  Krótsze godziny pracy Urzędu Gminy, kasa czynna jedynie 19 i 26 marca (czwartki) w godz. 7:30 – 12:30. Wówczas wypłacane będą świadczenia GOPS

  Apel Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

  Zmiana organizacji pracy w Urzędzie Gminy w okresie zagrożenia koronawirusem (nowe zasady przyjmowania stron i obsługi mieszkańców w budynku Urzędu Gminy Gdów)

  List Wójta Gminy Gdów w związku z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem

  Dyżury pracowników KRUS realizowane w Urzędzie Gminy Gdów zostają zawieszone do odwołania

  Komunikat ZGK w sprawie odczytu stanu wodomierzy

  Nieczynna Biblioteka
  Gminna Biblioteka Publiczna informuje, że od poniedziałku 16 marca 2020 do odwołania zostaje zamknięta dla czytelników Biblioteka w Gdowie oraz Filia Biblioteczną w Niegowici.

  Rekolekcje w Niegowici
  Parafia Niegowić zaprasza dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wielkopostnych! W tym roku w parafii Niegowić będą się one odbywały drogą internetową. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Curzydło, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Sieprawiu. Konferencje dla poszczególnych kategorii wiekowych będą dostępne od poniedziałku do środy na stronie internetowej parafii oraz na jej facebookowym profilu

  Apel o ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych

  Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych;
  - 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
  - od 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

  Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Zajęcia pozalekcyjne, zajęcia w budynkach użyteczności publicznej, treningi
  Centrum Kultury w Gdowie i Gminna Hala Sportowa od jutra odwołują wszystkie zajęcia organizowane w tych budynkach. Odwołane zostają także wszystkie zajęcia pozalekcyjne organizowane w salach gimnastycznych, budynkach szkolnych i innych budynkach komunalnych.

  Ponadto, zwracamy się z prośbą o ograniczenie do minimum wizyt w miejscach użyteczności publicznej np. instytucjach, punktach usługowych i handlowych, gdzie są duże skupiska ludzi.

  Zarządzenie Wójta Gminy Gdów w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19

  Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

  Plakaty w językach: polskim, angielskim, chińskim, rosyjskim, ukraińskim i wietnamskim.

  W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, służby sanitarne działają zgodnie z ustalonym postępowaniem. Pacjent jest hospitalizowany i czuje się dobrze.

  Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

  Czym jest koronawirus?
  Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

  Jak często występują objawy?
  Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

  Kto jest najbardziej narażony?
  Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
  Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

  Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

  1. Często myć ręce
  Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV. Mycie rąk z użyciem wodą z mydłem zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

  2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
  Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

  3. Zachować bezpieczną odległość
  Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak zakażenie koronawirusem, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

  4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
  Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodowaćprzeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

  Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

  Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.
  Konsultanci poinformują Cię:
  - czym jest koronawirus
  - jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
  - co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
  - gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
  - gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

  Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05