• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 2 July 2018 r., Sport

  Koszykarze i tenisiści z medalami

  Sukcesami zakończyły się występy naszych sportowców podczas powiatowego turnieju mini koszykówki chłopców oraz w powiatowych zawodach w tenisie stołowym rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci.

  Srebro koszykarzy z Gdowa

  Na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Łazanach  rozegrano  powiatowy turniej mini koszykówki chłopców  szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Małopolskiego.

  W turnieju wzięło udział sześć drużyn szkolnych z pięciu gmin powiatu wielickiego: SP 2 Wieliczka, SP Koźmice Wielkie, SP Gdów, SP Niepołomice, SP Przebieczany i SP Kłaj.

  Wielki sukces odnieśli koszykarze  SP Gdów, którzy wywalczyli srebrne medale i tytuł Wicemistrzów Powiatu Wielickiego, będąc najmłodszą ekipą wśród wszystkich drużyn.

  Koszykarze z Gdowa w eliminacjach grupowych ulegli SP 2 Wieliczka 12:20 oraz pokonali SP Kłaj 20:0, awansując tym samym do najlepszej czwórki zawodów.

  W półfinale trafili na niepokonaną w tym turnieju szkołę z Niepołomic, z którą zwyciężyli 15:13. W finale po raz kolejny zmierzyli się z faworytem turnieju SP 2 Wieliczka, która to drużyna jest aktualnym Mistrzem Małopolski w mini koszykówce.

  Młodzi koszykarze z Gdowa byli o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki, gdyż przegrali dopiero w dogrywce 30:32 (w regulaminowym czasie był remis 24:24).

  Zespół z Gdowa grał w składzie: Jan Pisarski (kapitan drużyny, 25 pkt), Krystian Spytek        (8 pkt), Kacper Tatko (14 pkt), Kamil Nowak, Jakub Nowak, Antoni Pisarski (6 pkt), Szymon Zabdyr, Kamil Malarczyk (2 pkt), Krystian Gomółka (2 pkt), Kacper Szostak (2 pkt), Antoni Ponisz i Oskar Nowak.

  Wysokie lokaty zawodników z gminy Gdów w Mistrzostwach powiatu wielickiego w Tenisie Stołowym

  W zawodach powiatowych w ramach Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym indywidualnym i drużynowych, które odbyły się w Koźmicach Wielkich duży sukces odnieśli uczniowie szkół z terenu gminy Gdów. Pierwsze miejsce drużynowo i indywidualnie zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Kacper Turecki (w drużynie wraz z Konradem Wcisło), na drugim miejscu indywidualnie wśród chłopców – wspomniany Konrad Wcisło ze Szczytnik. Drużynowo i indywidualnie chłopcy awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się  6 marca w Skawinie. Wśród dziewcząt również niepokonana okazała się drużyna ze Szczytnik w składzie: Milena Gaj, Angelika Filipek. Indywidualnie Milena Gaj zajęła drugie miejsce a Angelika Filipek- trzecie. Na pochwałę zasługuje także postawa Karoliny Klimy, która zajmując ostatecznie piąte miejsce w turnieju indywidualnym awansowała do następnego etapu, gdzie wraz z zawodniczkami ze Szczytnik będzie reprezentować gminę Gdów. Drużynowo zespół ze Szkoły Podstawowej z Książnic (Karolina Klima, Magdalena Szostak)  również zasłużył na pochwały zajmując czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej.

  Życzymy dalszych sukcesów sportowych i powodzenia w kolejnych etapach.
   
  Drużyny i zawodnicy, zarówno koszykarskie i tenisowe, którzy stanęli na podium zostali nagrodzeni medalami, pucharami i dyplomami, które wręczył organizator zawodów, a zarazem dyrektor MOS Wieliczka Pan Grzegorz Siemieniec.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05