• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 2 June 2019 r., Informacje

  Kulinarna podróż do Włoch

  Wyjątkowa uczta, zarówno dla ducha jak i ciała, odbyła się wczoraj w Centrum Kultury w Gdowie. Zebrani udali się w kulinarną wyprawę po Italii, by poznać tajniki tamtejszej kuchni. Ich przewodnikiem i mentorem był Łukasz Grabowski.

  Kuchnia włoska jest jedną z najsłynniejszych na świecie i jedną z dwóch (obok francuskiej) najpopularniejszych w Europie. Królują w niej zioła, warzywa, wyroby mączne i najlepszej jakości sery. Włosi gotują bardzo różnorodnie, co przekłada się na ogromne zainteresowanie daniami pochodzącymi z ich stołów. Do najbardziej znanych z pewnością należą: pizza, risotto, lasagne czy spaghetti.

  Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gdowie w niezwykle smakowitą podróż na południe Europy zaprosił Łukasz Grabowski - szef kuchni Sali Bankietowej „Allegra”, juror festiwali kulinarnych, członek Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników…. Opowiadał najpierw o historii i specyfice kuchni włoskiej, a następnie rozpoczęło się wielkie gotowanie. Efekty pracy  obejrzyjcie na fotografiach.

  fot. Artur Kasprzyk

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05