Piękna pogoda i moc atrakcji na Parafiadzie w Niegowici

InformacjeKultura 21 sierpnia 2023

Piękna, słoneczna aura dopisała organizatorom i uczestnikom Parafiady, która wczoraj odbyła się w Niegowici. Wydarzenie, od lat kierowane przede wszystkim do rodzin, rozpoczęło się od Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Starosty Wielickiego oraz rywalizacji w Turnieju Szachowym o puchar Wójta Gminy Gdów. Najlepszym szachistom nagrody wręczyła Sekretarz Gminy Gdów pani Bożena Malarczyk.

Nie zbrakło animacji i zabaw  dla najmłodszych, konkursów m.in. Wiedzy o św. Janie Pawle II  i pokazu policji. Na scenie zaprezentowała się Schola z Niegowici z repertuarem słowno-muzycznym i grupy działające  przy Centrum Kultury w Gdowie: Chór Tutte le Corde, Zespół Ludowy „Mali Gdowianie” oraz grupy tańca nowoczesnego Sary Dąbrosz. Wystąpiła również Orkiestra Dęta z Sobolowa, a podczas trwania wydarzenia rozprowadzane były cegiełki, można było również wesprzeć zbiórkę na rzecz pani Agnieszki Fojut – Jakubowskiej z Cichawy, która 10 sierpnia w wyniku wypadku w pracy straciła rękę. Piękne popołudnie zakończono widowiskowym występem „Teatru Ognia-Folksho.

Organizatorzy Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz oddział Akcji Katolickiej w Niegowici składali podziękowania za wsparcie lokalnym firmom, osobom prywatnym oraz Powiatowi Wielickiemu i Gminie Gdów za ufundowanie nagród konkursowych i wsparcie Parafiady oraz wolontariuszom i osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

Partnerami przedsięwzięcia było: Województwo Małopolskie, Powiat Wielicki i Gmina Gdów, a  partnerem medialnym: Panorama Powiatu Wielickiego.

Gratulujemy!Najnowsze artykuły

InformacjeOświataSport 11 czerwca 2024

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnikach

InformacjeKultura 11 czerwca 2024

Weekend pełen atrakcji dla najmłodszych

InformacjeOświata 11 czerwca 2024

Najlepsi rachmistrzowie