• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 8 June 2019 r., Kultura

  Moc atrakcji w czasie Święta Ziemi Gdowskiej

  Tradycyjnie już, w pierwszy weekend sierpnia na Błoniach na Zarabiu w Gdowie zgromadzili się licznie mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości, aby wspólnie bawić się w czasie Święta Ziemi Gdowskiej. Dwudniowe wydarzenie, pełne dobrej muzyki, atrakcji dla najmłodszych i sportowych emocji było również okazją do pomocy jednemu z mieszkańców naszej Gminy.

  Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem wizyty Mistrza Świata federacji TWBA w wadze ciężkiej- Mariusza Wacha, który razem z siłownią Jodo-Gym i Andrzejem Sołdrą przygotowali bokserskie show oraz koncertu gwiazdy sobotniego wieczoru- zespołu  Weekend. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, od wesołego miasteczka po warsztaty artystyczne przygotowane przez  Centrum Kultury w Gdowie.

  Drugi dzień Święta Ziemi Gdowskiej rozpoczął tradycyjnie  turniej siatkówki plażowej współorganizowany z Zespołem Szkół w Gdowie, z wyjątkowo atrakcyjną nagrodą - biletami na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją okazało się spotkanie z Tulinkami- pluszowymi  gwiazdami  telewizji  oraz niespodzianki  przygotowane w Wiosce Indiańskiej.
  Oficjalnego otwarcia Święta Ziemi Gdowskiej dokonał  Gospodarz Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, który powitał zaproszonych gości, a następnie wspólnie z Prezesem PSL – Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Gdów – Tadeuszem Ciężarkiem wręczył medale okolicznościowe wybite z okazji 742. rocznicy lokacji Gdowa oraz nadania herbu gminie Gdów.

  Dla wszystkich chętnych doskonałym pomysłem okazało się wspólne zatańczenie energetycznej  „belgijki”, po której można było podziwiać na scenie uzdolnioną artystycznie młodzież z naszej gminy, posłuchać koncertu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz występu Zespołu Tańca i Śpiewu Małe Zręczyce . Niedzielne  świętowanie zakończył koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Łzy, który podbił serca publiczności wykonując zarówno stare przeboje jak „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka” czy „Oczy szeroko zamknięte”, jak i nowsze utwory „Kiedy nie ma w nas miłości” czy „Życie jest piękne”.
  Kończąc obchody 17. Święta Ziemi Gdowskiej Gospodarz Gminy Gdów podziękował Organizatorom, Partnerom oraz Służbom, które uczestniczyły w przygotowaniu i zabezpieczeniu imprez jak również wolontariuszom z Centrum Wolontariatu i darczyńcom, dzięki którym  na leczenie i rehabilitację Piotra Biernata z Bilczyc  udało się zebrać ponad 6500 zł.

  Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej 2019 byli: Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.
  Partnerami: Zespół Szkół w Gdowie, Klub Jodo Gym z Bilczyc.
  Patroni medialni: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Mój Gdów, Koncertomania.
  Sponsorzy: Party Serwis, Famila Land, Fiberway, Krakowski Bank Spółdzielczy w Gdowie, Empol, Polskie Składy Budowlane-Mrówka Dorbud, Centrum Kredytowa As, Nest Bank z Gdowa, Składy Budowlane CBN ,Instbud, Ośrodek Grosik, Herbowa- Sala Bankietowa w Łapanowie , Małopolski Bank Spółdzielczy, Firma Handlowa Trokos, Biuro Podróży Travelshops, Cambrige Program, Stacja narciarska Kasina Ski!, Tytan Dach z Gdowa.
  Fot. Piotr Sionko, Elżbieta Sionko
  Szczegółowe relacje  na stronie Centrum Kultury w Gdowie www.ck.gdow.pl

  Centrum Kultury w Gdowie

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05