• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 29 November 2017 r., Informacje

  Modernizacja gdowskiego Zarabia trwa. Teraz czas na malownicze trasy rowerowe

  Dzisiaj, Wicemarszałek Wojciech Kozak i gospodarz Gminy Gdów Zbigniew Wojas podpisali kolejną umowę gwarantującą dofinansowanie dla zagospodarowania terenów wzdłuż Raby. Tym razem chodzi o budowę ścieżek pieszo-rowerowych.

  Już za półtora roku mieszkańcy i turyści zyskają kolejny fragment trasy rowerowej VeloRaba. Prawie 30-kilometrowy odcinek będzie przebiegać przez teren trzech gmin – Gdowa, Drwini i Kłaja - a następnie połączy się pozostałymi trasami sieci VeloMałopolska.

  Koszt zadania pn. „Budowa tras pieszo-rowerowych wraz z podstawową infrastrukturą towarzysząca trasom w Dolinie Raby na terenie gminy Gdów, Kłaj i Drwinia – etap I” oszacowano na kwotę prawie 6,4 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, które opiewa na niemal 4,2 mln zł.

  Umowę gwarantującą dofinansowanie projektu podpisali: Wicemarszałek Wojciech Kozak i gospodarz Gminy Gdów Zbigniew Wojas (Gmina Gdów jest liderem projektu). Podczas wydarzenia byli również obecni przedstawiciele gmin partnerskich, które biorą udział w jego realizacji: wójt gminy Drwinia – Jan Pająk oraz sekretarz gminy Kłaj – Zbigniew Fic.

  - Budowa ścieżek rowerowych to jedno z kluczowych przedsięwzięć konsekwentnie przeprowadzanych przez samorząd województwa. A plan jest ambitny. Założyliśmy bowiem, że do 2020 roku w najbardziej malowniczych zakątkach regionu powstanie około 1000 km tras. To świetna perspektywa zarówno dla mieszkańców, jak i turystów licznie odwiedzających nasz region. VeloRaba to niemal 30 km odcinek, który będzie stanowić cząstkę zintegrowanej sieci tras rowerowych w Małopolsce – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.

  - To niezwykle ważna inwestycja dla gminy Gdów oraz gmin partnerskich: Kłaja i Drwini związana z rozwojem turystyki w naszym regionie. Rozwój turystyki nie tylko ożywi miejsca kulturalne czy historyczne, rozwinie handel czy drobne usługi, ale pozwoli też stworzyć nowe miejsca pracy w agroturystyce czy gastronomi dla naszej lokalnej społeczności – mówił wójt Zbigniew Wojas.

  Wartość projektu: 6 387 444,00 zł
  Kwota dofinansowania: 4 151 838,51 zł (Dofinansowanie w ramach Działania 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.4 Lokalne trasy turystyczne – SPR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020).
  Planowany termin zakończenia realizacji projektu: czerwiec 2019

  Ożywienie turystyczne gwarantowane
  Zanim jednak w pełni zostaną wybudowane tu trasy pieszo-rowerowe, już przyszłej jesieni zostaną oddane do użytku dwie strefy wypoczynku na gdowskim Zarabiu. W strefie Zarabie I zostanie rozbudowany Park Przygody i Rozrywki, gdzie każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Powstaną tu: scatepark, ścianki wspinaczkowe, siłownia terenowa, boisko do siatkówki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną. W otoczeniu zamontowane zostaną stojaki na rowery, ławki parkowe i wiaty oraz wydzielone zostanie miejsce na ognisko. Nieopodal powstaną ścieżki oraz alejki, a także chodnik przy ul. Spacerowej. W pobliżu zlokalizowany będzie też nowy parking na około 50 miejsc postojowych. Z kolei w strefie Zarabie II, usytuowanej w pobliżu mostu w Gdowie, dla miłośników spacerów i kąpieli powstanie piaszczysta plaża wraz z urokliwą promenadą, ścieżki i alejki spacerowe oraz zamontowane zostaną elementy małej architektury (ławki, stoły z ławami, kosze, stojaki rowerowe, miejsce na ognisko).

  Projekt pn. „Rekreacyjno-turystyczna Dolina Raby”, którego liderem jest Gmina Gdów uzyskał największą liczbę  punktów na etapie oceny merytorycznej i znalazł się na 1 miejscu listy zadań wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.06.03.01-IZ.00-12-060/16 w ramach Poddziałania 6.3.1. Rozwój lokalnych zasobów subregionów – SPR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  Całkowita wartość projektu: 7 848 414,39zł., z czego dofinansowanie to 5 849 295,39zł.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05