• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 5 October 2018 r., Inwestycje

  Modernizacja Zarabia trwa

  Kilka miesięcy temu rozpoczęła się gruntowna modernizacja brzegów rzeki Raby. W samym Gdowie będą dwie strefy wypoczynku. W obszarze „Zarabie II” powstają m.in. alejki spacerowe, plaża, promenada wraz ze schodami….

  W wakacje zakończy się realizacja pierwszej części projektu związanego z zagospodarowaniem brzegów rzeki Raby obejmującego urządzenie dwóch stref rekreacji w Gdowie.

  ZARABIE II - okolice mostu (budowa promenady pieszej i schodów tarasowych prowadzących nad Rabę, urządzenie plaży piaskowej, mała architektura:  miejsca na ognisko, kosze, ławki, stoliki, wiaty i  stojaki na rowery, oświetlenie solarne).

  ZARABIE I  - rozbudowa Parku Przygody i Rozrywki: okolice ul. Spacerowej i błoń na Zarabiu (scatepark, ścianka wspinaczkowa, siłownia terenowa, nowoczesny plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, ścieżki i alejki piesze, parking na 46 miejsc, ciąg spacerowy (chodnik) przy ul. Spacerowej, przebudowa sanitariatów, mała architektura: kosze, ławki, stoliki, wiaty i  stojaki na rowery, oświetlenie solarne).

  Projekt pn. „Rekreacyjno-turystyczna Dolina Raby”, którego liderem jest Gmina Gdów uzyskał największą liczbę  punktów na etapie oceny merytorycznej i znalazł się na 1 miejscu listy zadań wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.06.03.01-IZ.00-12-060/16 w ramach Poddziałania 6.3.1. Rozwój lokalnych zasobów subregionów – SPR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu: 7,8 mln. zł., z czego dofinansowanie to 5,8 mln. zł.

  Na fotografiach powstająca strefa wypocznku ZARABIE II

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05