• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 10 November 2018 r., Inwestycje

  Obwodnica Gdowa otwarta!

  Dzisiaj została otwarta druga część obwodnicy Gdowa wraz mostem na Rabie. Z nowej drogi, wyprowadzającej ruch samochodów ciężarowych z centrum miejscowości i skracającej przejazd na trasie 966, można już bez przeszkód korzystać.

  Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej wraz z mostem była najbardziej kosztowną inwestycją ostatnich lat w Gminie Gdów. Całkowita wartość zadania realizowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich wyniosła około 30 mln. zł.  Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  Pierwsze, oficjalne dokumenty związane z budową drugiego etapu obwodnicy Gdowa datowane są na 2013 rok. Wówczas, z inicjatywy władz samorządowych Gminy Gdów, zostało zawarte z Województwem Małopolskim porozumienie dotyczące wspólnego przygotowania inwestycji pn."Budowa drugiego etapu obwodnicy Gdowa”. Następnie, we wrześniu 2014r. inwestycja została wpisana w wykazie przedsięwzięć planowanych na lata 2015-2020 w Województwie Małopolskim. Kolejnym ważnym momentem było wyrażenie zgody przez Radę Gminy Gdów na współfinansowanie budowy drogi i mostu. We wrześniu 2015r. Wójt Gminy Gdów podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (w dokumencie został wskazany wariant, według którego ma zostać poprowadzona nowa droga). Jesienią 2015r. rozpoczęły się też poszukiwania wykonawcy inwestycji. Do przetargu przystąpiło 18 firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum: STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa i STRABAG INFRASRTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o. z Wrocławia. Umowa z wykonawcą została zawarta w marcu 2016r. Sama budowa trwała niespełna rok i zakończyła się przed kilkoma tygodniami. Od tego momentu trwały procedury związane z odbiorami, kontrole służb i inspekcji przed oddaniem nowej drogi do użytku.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05