• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 11 July 2018 r., Inwestycje

  Oczyszczacze dla najmłodszych

  W ostatnich tygodniach do przedszkoli oraz szkół podstawowych zostały przekazane oczyszczacze powietrza zakupione przez Województwo Małopolskie. Ponadto odbyła się akcja edukacyjna adresowana do maluchów.

  Anna Osielczak z Urzędu Gminy Gdów przygotowała prezentację na temat ochrony i zanieczyszczeń powietrza. Dzieci mogły dowiedzieć się  co jest największym zagrożeniem dla czystości powietrza, skąd pochodzą zanieczyszczenia oraz co należy robić, by je ograniczyć i dbać o środowisko. Podczas zajęć maluchy wysłuchały informacji na temat szkodliwości smogu i spalania śmieci w domowych piecach. Dowiedziały się również o możliwości sprawdzenia w aplikacji AIRLY oraz na stornie inrernetowej: https://airly.eu/map/pl/ ilości pyłów zawieszonych w powietrzu, których wartości zczytywane są przez pyłomierze zainstalowane na 10 budynkach szkół podstawowych na terenie Gminy Gdów. Uświadomiono także przedszkolaków jak należy segregować śmieci, a poprzez wspólną segregację odpadów mogły zostać EKO-bohaterami.

  Oczyszczacze powietrza zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05