• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 1 September 2018 r., Oświata

  Odkrywają tajemnice nauki

  W dziewięciu placówkach oświatowych realizowany jest projekt pn. „KIERUNEK PRZYSZŁOŚĆ” – program rozwoju kompetencji w szkołach Gminy Gdów”. Zdobyte dofinansowanie pozwala pokryć 95% kosztów zadania.

  Miedzy innymi uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Gdowie uczestniczyli w ostatnich tygodniach w szeregu zajęć i warsztatów. Były to np. robotyka, zajęcia terenowe oraz eksperymenty i doświadczenia z zakresu chemii, fizyki, biologii i geografii. Poznawali oni m.in. techniki mikroskopowania (sporządzali  preparaty mikroskopowe tkanek roślinnych, uczyli się je rozpoznawać, szukali związków między ich budową a pełnionymi funkcjami), pracowali z wybranymi związkami chemicznymi (głównie zajmowali się solami, przeprowadzali reakcje otrzymywania i strąceniowe, na zajęciach wyhodowali ogródek chemiczny), zajmowali się cechami populacji (badali liczebność, strukturę przestrzenną i strukturę wiekową, obliczali zagęszczenie na wyznaczonym obszarze), wykrywali cukry tłuszcze i białka w składnikach pokarmowych, przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla związków organicznych….

  Beneficjentami projektu pn. „KIERUNEK PRZYSZŁOŚĆ” są uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych w Gdowie, Jaroszówce, Książnicach, Marszowicach, Niegowici, Wiatowicach i Zręczycach, a także gimnazjaliści z Gdowa i Niegowici. Realizację projektu zaplanowano na okres od 1 lipca 2017 do 30 czerwca 2019 roku. W ramach zadania we wszystkich szkołach realizowane są zajęcia rozwijające i wyrównawcze z uczniami. Ponadto, 180 dzieci wyjedzie na interdyscyplinarny obóz naukowy nad Morze Bałtyckie. Projekt przewiduje także zakup pomocy dydaktycznych do pracowni informatycznych, matematycznych i przyrodniczych, a także organizację szkoleń, warsztatów i studiów podyplomowych dla nauczycieli.

  Projekt pn. „KIERUNEK PRZYSZŁOŚĆ” – program rozwoju kompetencji w szkołach Gminy Gdów” współfinansowany jest ze środków zewnętrznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Ogólna wartość projektu wynosi 1 916 740,07zł., w tym dofinansowanie 1 820 903,06zł. (około 95% wartości) i wkład własny Gminy Gdów 95 837,01zł. (około 5% wartości).

  Fotografie z zajęć i warsztatów z udziałem klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Gdowie.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05