Ekologiczny tydzień w Samorządowym Żłobku w Gdowie

InformacjeOświata 24 marca 2023

Dobiegła końca całotygodniowa akcja edukacyjna „Czyste Powietrze dla Malucha” realizowana przez Gminę Gdów we współpracy z Samorządowym Żłobkiem w Gdowie.

Program kampanii obejmował cykl pięciu tematów edukacyjnych połączonych z warsztatami i zajęciami plastycznymi dla najmłodszych. W trakcie trwania akcji maluchy pod kierunkiem opiekunek uczyły się sortować śmieci, sadziły roślinki, przygotowywały grupowe i indywidualne prace plastyczne.  Na zakończenie odbyło się również spotkanie z Ekodoradcą Anną Osielczak z Urzędu Gminy Gdów, która  podsumowała z  dziećmi wiedzę na temat smogu i źródeł zanieczyszczeń. Dzieci dowiedziały się jak wygląda czyste, a jak zanieczyszczone powietrze, otrzymały również tablice informacyjne o stanie jakości powietrza i zeszyty zadań do wspólnego rozwiązywania z rodzicami pn. „Czyste powietrze w Gdowie. Każdy to powie”

Dzięki kampanii ekologicznej maluchy nie tylko poznały zasady dbania o środowisko, ale i zyskały oczyszczacze powietrza. W ramach akacji trzy urządzenia (po jednym do każdego oddziału) przekazał najmłodszym Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z dyrektor Samorządowego Żłobka Magdaleną Ciężarek-Juszczyk i Anną Osielczak- ekodaradcą.

Piękne prace plastyczne i kreatywne zajęcia najmłodszych  można podziwiać na profilu Żłobka
https://www.facebook.com/profile.php?id=100077535368175

Projekt zrealizowano w ramach projektu LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze/ Implementation of Air Quality Plan for Małopolska Region- Małopolska in a healthy atmosphere” LIFE IP MALOPOLSKA/LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego z Unii Europejskiej i NFOŚiGW.

 

 Najnowsze artykuły