Gminny Konkurs Ekologiczny „Hotel dla owadów”

InformacjeOświata 23 maja 2022

Kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły,  to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia …” Albert Einstein

23 maja w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła w Niegowici odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny „Hotel dla owadów”. Wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy pani Barbary Perkowskiej nauczycielki ze Szkoły Podstawowej  w Niegowici  przy współpracy z panem Tomaszem Miszczykiem – kierownikiem Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Gdów, odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Pszczoły”, realizowanego z przedszkolakami z terenu gminy Gdów.

Konkurs  miał na celu propagowanie działań proekologicznych  wśród dzieci i ich rodzin i dotyczył nauki pożytecznego działania na rzecz ochrony owadów zapylających, a  uczestnicy mieli za zadanie wykonać domki dla owadów z naturalnych materiałów. Na konkurs wpłynęło 7 konstrukcji (domków), których autorzy wykazali się prawdziwą kreatywnością i dużym wkładem pracy.

Laureaci Konkursu:

I miejsce ex aequo:

  •  SP w Pierzchowie Oddział przedszkolny „0”
  •  Przedszkole Samorządowe w Gdowie, grupa „Maki”
  • Przedszkole Samorządowe w Gdowie, grupa „Niezapominajki”

II miejsce ex aequo:

  •  Przedszkole Samorządowe w Gdowie grupa „Skrzaty”
  • Niepubliczne Tęczowe Przedszkole i Żłobek w Niegowici, grupa „Biedronki”
  • SP w Pierzchowie Oddział przedszkolny w Nieznanowicach.
  • SP w Niegowici Oddział przedszkolny „Żabki”

Patronat nad  konkursem objął Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, który również uroczyście wręczył nagrody. Po oficjalnej części zaprezentowano krótkie przedstawienie p.t.„W naszym ulu praca wre", w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego Sówki z Niegowici  oraz występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Marii Żyły.  

Pod koniec wydarzenia na gości i uczestników oczekiwała mała „miodowa” przekąska. Przypominamy, że ekologiczne domki dla owadów można będzie obejrzeć w Centrum Kultury w Gdowie gdzie będą się znajdowały przez kilka najbliższych tygodni.Najnowsze artykuły