kl. II SP w Szczytnikach zdobyła główną w konkursie „Skarby Beskidzkiej Miedzy”

InformacjeOświata 06 marca 2023

W styczniu 2023 roku  w ramach projektu współpracy LGD Dolina Raby i LGD Przyjazna Ziemia Limanowska ogłosiły konkurs plastyczny pt. „Skarby Beskidzkiej Miedzy”.Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu wszystkich gmin członkowskich partnerskich LGD (konkurs objął 15 gmin) i składał się z dwóch etapów. Do konkursu zgłaszały się całe klasy, przedstawiając pracę zbiorową uczniów.

W etapie gminnym wpłynęło 9 prac. Pierwsze miejsce zdobyła klasa II Szkoły Podstawowej w Szczytnikach, która wykonała prace pt. „Poznajmy Beskid Wyspowy”. Uczniowie otrzymali nagrodę główną w postaci materiałów plastycznych dla całej klasy.

Drugie miejsce zajęła klasa II Szkoły Podstawowej w Jaroszówce, która wykonała pracę pt. „Pociągiem RETRO przez Beskid Wyspowy”. Klasa otrzymała nagrodę wyróżnienia w postaci interaktywnego zestawu demonstracyjnego związanego z segregacja odpadów.

W drugim etapie konkursu rywalizowały ze sobą klasy, które zajęły I miejsca na poziomie gminnym. Zdjęcia 15 prac zostały poddane ocenie internautów. Praca z największą ilością polubień będzie promowała publikację „Jadło z Beskidzkiej Miedzy”, która powstanie na koniec projektu. Drugi etap konkursu cieszył się wielkim zainteresowaniem, a w głosowanie zaangażowani byli nie tylko uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale całe społeczności lokalne. W głosowaniu internetowym wygrała praca klasy III Szkoły Podstawowej w Leszczynie osiągając wynik ponad 850 polubień. Praca ze szkoły w Szczytnikach uzyskała ponad 250 polubień.

Nagrody laureatom wręczył Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz przedstawicieli LGD Dolina Raby. Gratulujemy!Najnowsze artykuły

Informacje 21 czerwca 2024

Weekendowe propozycje

Informacje 21 czerwca 2024

Apel o racjonalne korzystanie z wody