kl. II SP w Szczytnikach zdobyła główną w konkursie „Skarby Beskidzkiej Miedzy”

InformacjeOświata 06 marca 2023

W styczniu 2023 roku  w ramach projektu współpracy LGD Dolina Raby i LGD Przyjazna Ziemia Limanowska ogłosiły konkurs plastyczny pt. „Skarby Beskidzkiej Miedzy”.Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu wszystkich gmin członkowskich partnerskich LGD (konkurs objął 15 gmin) i składał się z dwóch etapów. Do konkursu zgłaszały się całe klasy, przedstawiając pracę zbiorową uczniów.

W etapie gminnym wpłynęło 9 prac. Pierwsze miejsce zdobyła klasa II Szkoły Podstawowej w Szczytnikach, która wykonała prace pt. „Poznajmy Beskid Wyspowy”. Uczniowie otrzymali nagrodę główną w postaci materiałów plastycznych dla całej klasy.

Drugie miejsce zajęła klasa II Szkoły Podstawowej w Jaroszówce, która wykonała pracę pt. „Pociągiem RETRO przez Beskid Wyspowy”. Klasa otrzymała nagrodę wyróżnienia w postaci interaktywnego zestawu demonstracyjnego związanego z segregacja odpadów.

W drugim etapie konkursu rywalizowały ze sobą klasy, które zajęły I miejsca na poziomie gminnym. Zdjęcia 15 prac zostały poddane ocenie internautów. Praca z największą ilością polubień będzie promowała publikację „Jadło z Beskidzkiej Miedzy”, która powstanie na koniec projektu. Drugi etap konkursu cieszył się wielkim zainteresowaniem, a w głosowanie zaangażowani byli nie tylko uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale całe społeczności lokalne. W głosowaniu internetowym wygrała praca klasy III Szkoły Podstawowej w Leszczynie osiągając wynik ponad 850 polubień. Praca ze szkoły w Szczytnikach uzyskała ponad 250 polubień.

Nagrody laureatom wręczył Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz przedstawicieli LGD Dolina Raby. Gratulujemy!Najnowsze artykuły