Międzynarodowy Dzień Ziemi- spotkania z Moniką Borkowską-Szmit

InformacjeKulturaOświata 21 kwietnia 2023

Z okazji przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Ziemi, Gmina Gdów wraz z Gminną Biblioteką Publiczną  w Gdowie organizuje dla placówek szkolnych cykl autorskich spotkań z panią Moniką Borkowską-Szmit- autorką książki „Stach i śmieci”. Łącznie zostanie przeprowadzonych 12 spotkań w 11 placówkach z terenu naszej Gminy ( Wiatowice, Pierzchów, Winiary, Szczytniki, Bilczyce, Niegowić, Gdów, Jaroszówka, Marszowice, Zręczyce i Książnice).

Za nami są już spotkania w Szkole Podstawowej w Wiatowicach, w Pierzchowie, Winiarach, Szczytnikach i Bilczycach. Do udziału zostały zaproszone klasy O-III. Podczas spotkań Ekodoradca Gminy Gdów wprowadza uczestników w temat ekologii i wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka, a następnie autorka książki „Stach i śmieci” w ciekawy sposób zapoznaje dzieci z bohaterami swojej książki i przeprowadza dyskusję nad fragmentami tekstu. Uczniowie dowiadują się również, dlaczego warto segregować odpady i co grozi za wyrzucanie ich do lasu, mają też okazję poznać tajniki pisania książki i zadawania pytań w tym temacie.

Na zakończenie uczestnikom przekazywane są zeszyty zadań związane z ochroną powietrza pn. „Czyste powietrze w Gdowie. Każdy to powie”.

Spotkania w szkołach organizowane są w ramach projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” - LIFE 14 IPE PL 021/ LIFE IP MALOPOLSKA dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej i NFOŚiGW.

               

 Najnowsze artykuły