Międzyszkolny Konkurs "Święty Jan Paweł II - Nasz Wielki Patron"

InformacjeOświata 24 października 2022

21 października w Szkole Podstawowej w Niegowici miał miejsce finał XIII Międzyszkolnego konkursu ,,Święty Jan Paweł II - Nasz Wielki Patron".

Konkurs papieski był zorganizowany dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy Gdów. Celem tego wydarzenie było sprawdzenia wiedzy o Papieżu Janie Pawle II -patronie szkoły w Niegowici. Konkurs składał się z kilku etapów, po których przejściu, uczestnicy, którzy uzyskali najwięcej punktów, mieli okazje powalczyć o główne nagrody w finale. Ostatni etap był przeprowadzony w formie teleturnieju „1 z 10”, w którym  uczestnicy odpowiadali na pytania związane z  życiem i działalnością ks. Karola Wojtyły. Nie zabrakło również występów artystycznych, przygotowanych przez uczniów SP w Niegowici.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce -  Emilia Fąfara, uczennica VI klasy w Pierzchowie.
  • II miejsce  - Wiktoria Lisowska, uczennica Vb klasy w Niegowici.
  • III miejsce - Lena Stachnik, uczennica VI klasy w Wiatowicach.


Nagrody dla zwycięzców wręczył Zastępca Wójta Gminy Gdów – Grzegorz Piętak. Wszyscy uczniowie, którzy dostali się do finału, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Gratulujemy zwycięzcom oraz organizatorom pięknej inicjatywy.Najnowsze artykuły