"Nie lej wody...niepotrzebnie". Konkurs plastyczny

InformacjeOświata 15 czerwca 2022

Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie zorganizował konkurs plastyczny „Pomysł na oszczędzania wody w ramach akcji -Nie lej wody... niepotrzebnie”. Konkurs był adresowany do dzieci, które w maju br. były uczestnikami wycieczek szkolnych po Stacji Uzdatniania Wody w Gdowie i w Cichawie.

Celem tej inicjatywy było przede wszystkim inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki oraz rozwijanie zachowań ekologicznych, związanych z oszczędzaniem wody u najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowj  w Niegowici.  

Jury miało niełatwe zadanie, by wyłonić trzy najlepsze prace, a kryteriami oceny  były m.in. zgodność pracy z tematem, estetyka wykonania prac, oryginalność i pomysłowość oraz samodzielność wykonania pracy. 

Jury w składzie: Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Prezes Zarządu ZGK Danuta Chwastek oraz instruktor plastyki Centrum Kultury w Gdowie Anna Suchoń postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • I miejsce – Kinga Kozdroń III(a) klasa
  • II miejsce – Jas Długosz I klasa
  • III miejsce  - Wiktoria Sutor III(b) klasa
  • Wyróżnienie – Bartek P. I klasa

Uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątkowe dyplomy oraz nagrody : wejściówki do LENTYLKI – placu zabaw i kawiarni dziecięcej w Gdowie i bony podarunkowe do wykorzystania w kawiarnio-cukierni „Pod Żaglem”w Gdowie. 

Gratulujemy zarówno laureatom jak i organizatorom inicjatywy.Najnowsze artykuły