Rozpoczęła się budowa kompleksu boisk sportowych

InformacjeOświataInwestycje i infrastrukturaSport 23 marca 2023

Rozpoczęła się budowa zespołu dwóch boisk i urządzeń sportowych w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. O harmonogramie prac na najbliższe tygodnie rozmawiał dziś z Wykonawcą Gospodarz Gminy Wójt Zbigniew Wojas.

W ramach inwestycji powstaną dwa boiska do gry w piłkę nożną ( jedno pokryte nawierzchnią trawiastą – naturalną oraz drugie pokryte nawierzchnią trawiastą – sztuczną). Obydwa boiska zostaną wyposażone w wiaty stadionowe dla sędziów i zawodników, piłko-chwyty, ogrodzenie wewnętrzne płyt boiska wraz z bramkami. Wykonane zostanie również oświetlenie boisk, drenaż i system nawadniania boiska trawiastego, powstanie także bieżnia wykończona nawierzchnią poliuretanową oraz trybuny mogące pomieścić 600 kibiców.

W najbliższym czasie rozpocznie się również modernizacja infrastruktury sportowej na obiekcie Orlik w Gdowie (w sąsiedztwie powstających boisk), na którym zostanie wymieniona nawierzchnia  oraz lampy oświetleniowe. Termin realizacji boisk i modernizacji Orlika zaplanowano na wrzesień br.

Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 mln zł, (wartość zadania  6 640 770,00 zł), a Wykonawcą wyłoniony w drodze przetargu Firma Usługowo Produkcyjno-Handlowa TRAN-ZIEM Jerzy Satoła, Zbydniów 152 , 32-741 Tarnawa.


Nazwa

Opis


Najnowsze artykuły