W zdrowym ciele zdrowy duch!

InformacjeOświataSport 25 października 2022

Wraz z rozpoczęciem  roku szkolnego  uczniowie ze szkół podstawowych  rozpoczęli  sportową  rywalizacje w ramach zawodów organizowanych przez Gminny Szkolny Związek Sportowy. Za nami są już pierwsze zmagania gminne oraz powiatowe:

  • jesienne biegi przełajowe -wydarzenie, które rozpoczęło sportowy rok szkolny. Zwycięzcami w  gminnych zawodach zostały: SP Gdów – I miejsce, SP Winiary- II miejsce, SP Szczytniki – III miejsce.
  • powiatowe biegi przełajowe w kategorii „Igrzyska młodzieży szkolnej”. W tej rywalizacji wyniki  przedstawiały się następująco: dziewczęta ze SP Gdów - IV miejsce; chłopcy ze SP Gdów - II miejsce. W kategorii „Igrzyska Dzieci” dziewczyny wywalczyły III miejsce - SP Gdów, VI miejsce - SP Winiary. Chłopcy tez pokazali dobre wyniki, V miejsce – SP Gdów oraz VI miejsce SP w Winiarach.
  • halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się 11 października, w szkole podstawowej w Zręczycach. Pierwsze miejsca zajęły drużyny ze szkół podstawowych w Zręczycach (dziewczęta) oraz Niegowić (chłopcy). Następnie zwycięzcy mieli okazje reprezentować naszą gminę w powiatowych zawodach w piłce nożnej Igrzysk Dzieci. III miejsce w kategorii chłopców zajęła Szkoła Podstawowa w Niegowici. Natomiast na IV miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Zręczycach w kategorii dziewcząt.
  • gminne zawody w koszykówce 3x3. Najlepsze wyniki w tej dyscyplinie w kategorii „Igrzyska Dzieci” uzyskali uczniowie ze szkół podstawowych w Gdowie (chłopcy) i w Marszowicach (dziewczęta). Natomiast w kategorii „Igrzyska młodzieży szkolnej” zwyciężyli uczniowie ze SP w Jaroszówce (chłopcy) oraz  SP w Marszowicach (dziewczęta). Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 26 października. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia.

Gratulujemy tak licznych sukcesów naszym uczniom, trenerom i nauczycielom.

Więcej o zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich można się dowiedzieć na stronie. Zapraszamy do odwiedzenia funpage’a Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Gdowie, gdzie można  zobaczyć fotorelacje z zawodów oraz śledzić na bieżąco kolejne wydarzenia sportowe.Najnowsze artykuły