"Zbieramy makulaturę i zużyte baterie"-rozstrzygnięcie konkursów

InformacjeOświata 21 czerwca 2022

20 czerwca w Sali Obrad w Urzędzie Gminy Gdów miało miejsce uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursów, które odbyły się w ramach modernizacji PSZOK-a. Organizatorem przedsięwzięcia był Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Gdów. W wynikach konkursu „Zbieraj Zużyte Baterie” łącznie zebrano 1129,962 kg zużytych baterii i dostarczono do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

  • W kategorii szkoły podstawowe do 100 uczniów -została wyróżniona SP w Książnicach - 120,896 kg. 
  • W kategorii szkoły podstawowej od 101 do 200 uczniów – SP w Winiarach - 175,084 kg
  • W kategorii szkoły podstawowe powyżej 200 uczniów została wyróżniona SP w Niegowici – 390,300 kg.

W wynikach kolejnego konkursu „Zbieramy Makulaturę” łącznie zostało zebranych 3860 kg makulatury, którą dostarczono do PSZOK-a.

Wyróżnienie w tym konkursie dostała SP w Wiatowicach, gdzie zebrano 300 kg makulatury i Przedszkole Samorządowe w Gdowie, gdzie zebrano aż 900 kg makulatury.

Dla przedszkolaków i uczniów, którzy zostali wyróżnieni nagrody i dyplomy wręczył Zastępca Wójta Grzegorz Piętak, który również podziękował wszystkim uczestnikom za podjęte działania sprzyjajace ochronie naszego środowiska.

W następnym roku szkolnym są zaplanowane lekcje na temat ekologii oraz wycieczki do PSZOK-a i do oczyszczalni ścieków w Gdowie.Najnowsze artykuły