Zmiany dyrektorów szkół, zmiana zastępcy wójta

InformacjeOświata 14 lipca 2021

Wiosną zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w czterech placówkach oświatowych. Dzisiaj wiadomo, że w Przedszkolach w Gdowie i Szczytnikach oraz Szkole w Bilczycach dyrektorami pozostaną dotychczasowe szefowe, natomiast nowy dyrektor będzie w Szkole w Szczytnikach. Dodatkowo, zmiana na stanowisku dyrektora nastąpi również w Szkole Podstawowej w Książnicach, ponieważ dotychczasowy dyrektor Grzegorz Piętak od 1 lipca br. został powołany na stanowisko zastępcy wójta gminy Gdów.

W czasie ostatniej narady dyrektorów Wójt Zbigniew Wojas złożył podziękowania na ręce wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Wojciecha Biernata, który obecnie nie przystąpił do konkursu. Składam na Pana ręce podziękowanie za pełnienie funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Szczytnikach od 2001 roku, za konsekwentne realizowanie wizji rozwoju placówki, Pański profesjonalizm i pełne zaangażowanie w pracę i działalność społeczną; kreatywność i przedsiębiorczość; interesujące pomysły i podejmowanie niezliczonej ilości inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej; bycie sprawnym menadżerem oświaty, a także animatorem szeregu działań sportowych i prospołecznych; a ponadto za zapał do działania i okazywane wsparcie. Wraz z podziękowaniami proszę także przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym, społecznym i zawodowym – napisał Wójt w podziękowaniu.

Konkursy na stanowiska dyrektorów odbyły się we wtorek. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele organu prowadzącego, przedstawiciele organu nadzoru pedagogicznego -  wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Krakowie, członkowie Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców z danej placówki, a także przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Kandydatkami na dyrektorów na kadencję 2021-2026 zostali wybrani:
Urszula Janicka - Przedszkole Samorządowe w Gdowie,
Edyta Książek - Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach,
Ewa Dziedzic - Szkoła Podstawowa w Bilczycach,
Marcin Korbut - Szkoła Podstawowa w Szczytnikach.

Dodatkowo, zmiana na stanowisku dyrektora nastąpi również w Szkole Podstawowej w Książnicach, ponieważ dotychczasowy dyrektor Grzegorz Piętak od 1 lipca br. został powołany na stanowisko zastępcy wójta gminy Gdów. O tym, kto zastąpi Grzegorza Piętaka na stanowisku dyrektora poinformujemy niebawem.


Nazwa

Opis


Najnowsze artykuły

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play