• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 3 March 2021 r., Informacje

  Pieniądze na gospodarkę wodno-ściekową

  Dwie promesy o łącznej wartości ponad 1,6 mln zł. trafiły w ostatnich dniach do Gminy Gdów. Pierwsza została pozyskana na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych w północnej części gminy, a druga na budowę odcinka kanalizacji sanitarnej na terenie Bilczyc i Liplasu. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

  Przedmiotem projektu pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Gdów” jest zaprojektowanie i wykonanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie miejscowości: Szczytniki, Świątniki Dolne, Wiatowice, Cichawa, Czyżów oraz Zborczyce. Zadanie przewiduje powstanie oczyszczalni przy 100 gospodarstwach domowych. Zakres projektu obejmuje: wykonanie dokumentacji projektowej (w tym pozyskanie map) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i z uzyskaniem pozwoleń na wykonanie robót poprzez złożenie zgłoszeń wraz z wymaganymi załącznikami do Starosty Wielickiego;  budowę przydomowych oczyszczalni ścieków z przyłączeniami kanalizacji sanitarnej z budynku, odprowadzeniem ścieków oczyszczonych, zasilaniem elektrycznym, rozruchem technicznym i technologicznym oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej. Wartość pozyskanego dofinansowania to 1 066 836,00zł. Beneficjent: Gmina Gdów.

  Drugi projekt dotyczy budowy odcinka kanalizacji sanitarnej o długości około 1,4km na terenie Bilczyc i Liplasu. Realizacja prac nastąpi w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Przebieg sieci: od skrzyżowania ul. Cegielnianej i Przemysłowej w kierunku stawów rybnych w Liplasie i przysiółka Nowa Wieś w Bilczycach. Dzięki realizacji zadania do sieci zostanie podłączonych około 30 budynków. Wartość pozyskanego dofinansowania wynosi 676 858,00zł. Beneficjent: Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie sp. z o.o.

  Fot. UMWM

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05