• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 1 July 2020 r., Sport

  Po owocach ich poznajemy!

  Początek nowego roku to czas wyznaczania celów, planowania nowych działań, podejmowania wyzwań. To także czas na podsumowanie mijających miesięcy. A były one wyjątkowo owocne dla UKS Rokicie Szczytniki.

  Przez cały 2019 rok zawodniczki i zawodnicy UKS Rokicie Szczytniki uczestniczyli w zawodach ogólnopolskich, w których odnosili liczne sukcesy. Zwłaszcza najmłodsi zawodnicy (kategoria skrzat, żak i młodzik) pokazali, że sumienny i systematyczny trening przynosi efekty.  Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Zuzanna Mardosz, Maciej Mardosz, Julia Gaj, Artur Stachel, Gabriela Kostuch, Weronika Jakubczyk oraz Angelika Filipek, którzy zanotowali najlepsze wyniki podczas zawodów. Trójka dziewcząt (Filipek, Jakubczyk i Kostuch) została objęta szkoleniem w Krakowskim Ośrodku Tenisowym powołanym przez PZTS, gdzie systematycznie doskonalą swoje umiejętności. Klub oraz trenerzy wiążą z dziewczętami duże nadzieje na przyszłość. Zajęcia w klubie prowadzone były pięć razy w tygodniu, a najbardziej cieszy fakt, że trenuje spora grupa dzieci do lat 10. UKS prowadził zajęcia nie tylko na terenie gminy Gdów, ale także i w gminie Kłaj. Uczestnicy zajęć odnoszą również sukcesy w zawodach szkolnych, jak choćby uczennice SP w Brzeziu (J. Kaczmarczyk, K. Mirochna, A. Woś), które wygrały powiatowe zawody szkolne w ramach IMS, a ze SP Pierzchów (A. Skowronek, A. Dudek) były na miejscu drugim.

  Na zakończenie roku zawodniczki i zawodnicy brali udział w ogólnopolskim turnieju w Kraśniku, gdzie okazali się najlepsi w rywalizacji drużynowej wprowadzając do turnieju głównego 7 zawodników (cała ekipa liczyła 8 osób), z czego trójka znalazła się na podium. Na najwyższe słowa uznania zasługuje 8 – letnia Zuzanna Mardosz, która zwyciężyła w całych zawodach (kategoria skrzatka) oraz Weronika Jakubczyk, która zajęła drugie miejsce (w kategorii żaczka) ulegając w finale zawodniczce z Ukrainy (czołowa żaczka kraju). Maciej Mardosz w kategorii żak zakończył zawody na miejscu trzecim.

  We wrześniu i listopadzie zawodnicy UKS Rokicie wzięli udział w turniejach międzynarodowych. Pierwszy z nich odbył się we Francji, na  zaproszenie zaprzyjaźnionego z Wieliczką miasta Saint Andre de Lille. Turniej miał bardzo silną obsadę złożoną z miejscowych zawodników (II liga francuska) oraz gości z Dormagen (Niemcy – III liga regionalna). Poziom turnieju zwłaszcza w kategorii seniorów i seniorek był bardzo wysoki. Mimo tego w turnieju seniorek zwyciężyła Angelika Filipek pokonując  w finale zawodniczkę z Francji. W kategorii seniorów najwyższą lokatę - piątą zajął Mateusz Zębala. Pierwsze cztery miejsca padły łupem Francuzów, którzy prezentowali tenis na wyśmienitym poziomie. Drugi turniej odbył się w Czechach (Karwina), gdzie nasz klub otrzymał zaproszenie od miejscowego klubu. Również w Czechach ekipa UKS Rokicie odniosła sukcesy zajmując miejsca na podium. Najlepiej spisała się Anna Skowronek wygrywając w kategorii kadetek, a na drugim miejscu turniej skończyła Angelika Filipek w kategorii młodziczka.
  Te kontakty zaowocowały możliwością udziału w 2020 r. w kolejnych turniejach, na które klub otrzymał zaproszenie.

  Nowy rok rozpoczął się dla zawodniczek i zawodników bardzo intensywnie, gdyż korzystając z przerwy świątecznej cały czas trenują przygotowując się do kolejnych zawodów.

  Te sukcesy nie byłyby możliwe bez pomocy Starostwa Powiatowego, które współfinansowało wyjazdy na zawody ogólnopolskie oraz Urzędu Gminy Gdów, który zapewnił środki na trenerów, dzięki którym w klubie możemy szkolić przyszłych mistrzów. Mamy nadzieję, że rok 2020 przyniesie klubowi i zawodnikom wiele radości i pozwoli na realizację ich marzeń (nie tylko sportowych).

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05