• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 9 May 2019 r., Kultura

  Pokazali to, co mamy najpiękniejsze

  Ostatni weekend wakacji dla członków Zespołu Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce” był wyjątkowo intensywny. Wszystko za sprawą udziału gminy Gdów w międzynarodowym projekcie Europa for Citizens - Aktywne obywatelstwo dla silniejszej UE - Koprivnički Ivanec w 2019r. realizowanym w chorwackim miasteczku Koprivnicki Ivanec.

  Ponieważ głównym założeniem projektu była prezentacja tożsamości regionalnej  i kultur uczestników projektu, stąd  naszą gminę reprezentował zespół Małe Zręczyce wraz z towarzyszącą mu kapelą. Międzynarodowe wydarzenie był okazją do prezentacji dorobku kulturalnego strony polskiej, słowackiej, węgierskiej i chorwackiej, podobieństw i różnic, szczególnie w obszarze dziedzictwa kulturowego. Organizatorzy przygotowali  dwa wieczory folklorystyczne, podczas których  prezentowali się przedstawiciele z krajów partnerskich. Nasza młodzież  wzięła również udział w warsztatach  „Mały Europejczyk” oraz warsztatach z pokazem i prezentacją strojów ludowych

  Kulminacyjnym punktem projektu był przemarsz ulicami miasta wszystkich reprezentacji połączony z występami zespołów. Barwny, międzynarodowy korowód wzbudził zachwyt zarówno uczestników, jak i mieszkańców. Zespół pod kierownictwem Hanny Dziewońskiej zaprezentował pieśni ludowe z regionu krakowskiego oraz polskie tańce narodowe; poloneza, mazura i krakowiaka. Piękne regionalne stroje i występy naszych reprezentantów wzbudzały zasłużone zainteresowanie i uznanie.

  W ciągu trzech dni projektu zorganizowano również publiczne warsztaty na tematy społeczne: dlaczego chcemy być częścią UE, zarządzanie finansami zasobów europejskich, aktywni obywatele UE i przyszłość UE zależy od nas. Wydarzenie zakończyło się uroczystym podpisaniem deklaracji współpracy między uczestniczącymi gminami. Dokument w imieniu wójta Gminy Gdów podpisała sekretarz Bożena Malarczyk.

  Intensywny czas spędzony w bardzo przyjacielskiej i gościnnej atmosferze był dla wszystkich okazją do wymiany doświadczeń i z pewnością zaowocuje w przyszłości. Jak wspólnie podkreślali przy ceremonii pożegnania wszyscy obecni takie spotkania są najlepszą formą promocji swojego regionu i kultury, a wspólnie spędzony czas integruje i pozwala pokazać jak, pomimo różnic, wiele nas, Europejczyków łączy…

  Liderem trwającego od  31.08 do 02.09. 2019 r projektu była Gmina Koprivnicki Ivanec, a partnerami, oprócz gminy Gdów,  gmina Demandice ze Słowacji - Obec Demandice oraz Gmina Demjen z Republiki Węgierskiej - Demjen Kozseg Onkormanyzata.

  The project With active citizenship to the stronger EU - Koprivnički Ivanec 2019 was funded with the support of the European Union

  FOTORELACJA

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05