• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 4 October 2019 r., Informacje

  „Pokonać samotność i nudę – aktywny Senior”

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie prowadzi nabór uczestników do projektu pn. „Pokonać samotność i nudę – aktywny Senior w Gminie Gdów”. Dla beneficjentów przygotowana jest bogata oferta różnorodnych aktywności.

  Od 1 kwietnia 2019r. do 15 grudnia 2019r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie na terenie Gminy Gdów będzie realizował projekt socjalny mający na celu rozwój lub wzmocnienie aktywności i samodzielności życiowej osób i rodzin pn. „Pokonać samotność i nudę aktywny Senior w Gminie Gdów”. Projekt finansowany jest ze środków pozyskanych od Wojewody oraz środków własnych Gminy Gdów. Grupą docelową projektu to osoby po 60 roku życia z podziałem na kobiety i mężczyzn.

  Projekt ma na celu zmniejszenie zagrożenia biernością, a przede wszystkim izolacją społeczną seniorów zamieszkujących Gminę Gdów. Projekt ukierunkowany jest na osoby starsze, a zaplanowane działania projektowe mają na celu osiągnięcie efektów takich jak: nawiązanie nowych znajomości oraz poprawa kontaktów między seniorami, wzrost poczucia własnej wartości, poprawa samopoczucia, nabycie umiejętności organizowania czasu wolnego, budowanie prawidłowych relacji międzypokoleniowych, odkrycie swoich zasobów i możliwości, nabycie wiedzy nt. swojego bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom, Wszystkie działania podjęte w ramach projektu ukierunkowane są również w celu rozbudzania i zaspokajania potrzeb kulturalnych i społecznych naszych seniorów. Projekt obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć dla seniorów z terenu gminy Gdów.

  Planowane zajęcia:
  - Warsztaty informatyczne,
  - Warsztaty językowe,
  - Warsztaty artystyczno – folklorystyczne,
  - Warsztaty plastyczne,
  - Warsztaty artystyczne – taniec,
  - Wakacyjne zajęcia plenerowe -plener malarski,
  - Warsztaty z prawnikiem,
  - Indywidualne konsultacje prawne, interwenta kryzysowego i coacha dla seniorów,
  - Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne,
  - Spotkania seminaryjne dla seniorów ze specjalistami (geriatra, psychiatra, neurolog),
  - Warsztaty – jak udzielić pierwszej pomocy.

  Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany wernisaż wystawy prac wykonanych przez uczestników projektu. Podczas wernisażu uczestnicy zaprezentują program artystyczny przygotowany na warsztatach artystyczno – folklorystycznych oraz warsztatach tanecznych. Wernisaż będzie doskonałym momentem na wielopokoleniowe spotkanie w miłej atmosferze i zacieśnienie więzi społecznych.

  Chętnych prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – Gdów, ul. Myślenicka 145, tel. 12 251 42 38 wew. 221 – osoba do kontaktu Justyna Warciak.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05