• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 24 June 2020 r., Informacje

  Pomóżmy powodzianom. Mieszkańcy Gminy Gdów solidarni z Łapanowem

  Sobotnia nawałnica wyrządziła sporo szkód na naszym terenie. Jednak po sąsiedzku, w Łapanowie, był prawdziwy kataklizm. Zalanych zostało wiele domów, budynków gospodarczych, kościoły, sklepy, zniszczone są drogi, obiekty sportowe…. Straty szacuje się na wiele milionów złotych. W największej potrzebie są teraz Ci, którym woda uszkodziła domy, zabrała dobytek życia. Pokażmy, że w tych trudnych chwilach potrafimy się solidaryzować i pomóżmy sąsiadom z Łapanowa.

  Obecnie do najpilniejszych potrzeb należą:
  - woda mineralna (w 5-litrowych butelkach),
  - środki czystości, chemia gospodarcza, płyny dezynfekujące, sprzęt sprzątający, łopaty do usuwania szlamu, miotły, ścierki, folie itp.,
  - osuszacze,
  - artykuły gospodarstwa domowego,
  - drobne materiały budowlane typu kleje, gładzie szpachlowe, farby itp.

  Jest również zapotrzebowanie wśród powodzian na materiały do utwardzania: piasek, tłuczeń, a także na płody rolne dla poszkodowanych rolników (zboże, pasze, siano, kiszonka itp.).

  W najbliższych dniach dary od mieszkańców Gminy Gdów będą gromadzone w remizie OSP Gdów. Można je przywozić w godz. 8.00 – 10.00 oraz  19:00 – 21:00 do remizy OSP Gdów. Więcej informacji pod numerami: 501 225 365 (Edyta Trojańska-Urbanik - Urząd Gminy) oraz 505 505 236 (Zbigniew Gumułka - prezes OSP).

  Warto zaznaczyć, że nasz Urząd Gminy już w niedzielę zakupił wodę do picia, a następnie przekazał ją sąsiedniej Gminie Łapanów, w której straty spowodowane nawałnicami są znacznie większe niż u nas. Do akcji włączyła się również Ochotnicza Straż Pożarna z Gdowa. Druhowie również zakupi kilkaset litrów wody pitnej i przekazali do Łapanowa. Także mieszkańcy miejscowości bezpośrednio graniczących z Łapanowem czyli Zalesian i Zagórzan organizują zbiórkę żywności, artykułów chemicznych i wody pitnej (więcej informacji pod numerem 698 382 236). Również LKS Gdovia Gdów ofiaruje pomoc. Nasi sportowcy zaproponowali piłkarzom z LKS Piast Łapanów użyczenie swoich boisk na treningi lub mecze dla młodzieży i seniorów.

  Ponadto, Wójt Gminy Łapanów informuje, że w związku z klęską powodzi jaka nawiedziła Gminę Łapanów można dokonywać wpłat z przeznaczeniem na pomoc dla powodzian. Wpłat można dokonywać na nr konta 14 8591 0007 0120 0000 0026 0001 w Krakowskim Banku Spółdzielczym o/Łapanów z dopiskiem „darowizna dla powodzian”. Środki te zostaną przeznaczone na bieżącą pomoc dla poszkodowanych.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05