• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 15 April 2019 r., Kultura

  Przedświąteczne zakupy na kiermaszu

  To już ostatni dzwonek na przedświąteczne zakupy. Nie dziwi więc fakt, że podczas sobotniego Kiermaszu w Gdowie mieszkańcy oblegali stragany ustawione na placu przed Urzędem Gminy.

  Największym powodzeniem cieszyły się palmy wielkanocne, które można było zarówno zakupić jak i wykonać samemu na warsztatach przygotowanych przez Centrum Kultury w Gdowie. Z wielką chęcią mieszkańcy kupowali również wiejskie chleby, wędliny, jaja, ciasta i babki wielkanocne. Można było zaopatrzyć się również w śledziki, buraczki, chrzan, serwatkę oraz zakwas. Swoje tradycyjne produkty prezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bilczyc, Zagórzan, Niżowej, Fałkowic, Wieńca, Cichawy i Niegowici.

  Równie dużą uwagę przyciągnęły świąteczne artykuły dekoracyjne ręcznej roboty - kolorowe pisanki, zajączki, kurki, kartki wielkanocne, stroiki świąteczne, które przygotowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz upominki Artystów Gdów-Art.

  Miody, świece z wosku, syropy lawendowe oraz serwetki wykonywane na szydełku można było zakupić na stoisku gdowskiego Koła Pszczelarzy oraz „Lawendowego Wzgórza” z Fałkowic.
  Niezmiennym powodzeniem cieszyła się świąteczna chrzanówka, którą osobiście częstował Gospodarz Gminy Gdów - Zbigniew Wojas.

  Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kiermaszu pracownikom ZGK w Gdowie oraz OSP z Pierzchowa.

  RELACJA

  Podczas kiermaszu przedświątecznego Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdowie realizował zadanie pn."Zakup strojów ludowych oraz promocja podczas imprez kulinarnych markowej żywności z terenu Gminy Gdów i obszaru LSR Dolina Raby". Zdanie realizowane  w ramach projektu grantowego pn. "Promocja tradycyjnej żywności z obszaru LGD Dolina Raby" jest współfinansowane  ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kiermasz przedświąteczny był jedną z czterech imprez promujących przez KGW z terenu Gminy Gdów markową żywność tradycyjną z terenów Doliny Raby.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05