• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 31 January 2011 r., Inwestycje

  Przedszkole w Gdowie gotowe do przyjęcia dzieci

  Budowa Przedszkola Samorządowego na terenie Gminy Gdów dobiegła końca. Piękne kolorowe sale, zabawki i zaangażowana fachowa obsługa oczekuje chwili w której przedszkole zapełni się wesołym gwarem dzieci. Zamysłem było stworzenie miejsca, gdzie największą wartością jest dziecko. Oprócz rodzinnej atmosfery i zabawy, integralnie powiązane zadania z różnych obszarów edukacji, efektywnie i skutecznie mają stymulować ogólny rozwój każdego dziecka. Pzedszkole bowiem to początek edukacyjnej drogi.

  Inwestycja realizowana była w trzech etapach . Pierwszy obejmował wykonanie ław fundamentowych i zakończył się w 2007 roku. W roku 2009 wykonano konstrukcję budynku - ściany, stropy, elewację z cegły klinkierowej oraz poziomy kanalizacji. W 2010 roku zakończono ostatni III etap budowy budynku przedszkola obejmujący wykonanie konstrukcji dachu, robót wykończeniowych, instalacji, przyłączy oraz zagospodarowania terenu tj. parkingu, chodnika a także placu zabaw.
  Zakończenie całości inwestycji oraz odbiór techniczny obiektu nastąpił 30 grudnia 2010r. natomiast dnia 19 stycznia 2011r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wieliczce wydał decyzję dopuszczenia do użytkowania.
  W związku z powyższym wychowanie przedszkolne dzieci, od dnia 1 lutego 2011 roku, będzie odbywało się w nowym budynku przedszkola.

  Na realizację zadania Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach projektu "Budowa budynku przedszkola wraz z infrastrukturą zewnętrzną na działkach o nr ewidencyjnych 1418 i 1419 w Gdowie" w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 6. Spójność wewnątrz regionalna , Działanie 6.2 Rozwój obszarów wiejskich, Schemat B: Infrastruktura społeczna w tym edukacyjna i sportowa , z Europejskiego Funduszu Regionalnego.
  Instytucja Zarządzająca MRPO przyznała na realizację Projektu dofinansowanie w wysokości 58,75% wydatków kwalifikowanych. Całkowity koszt inwestycji w latach 2007/2010   -   4.026.403,46 zł natomiast kwota dofinansowania ze środków MRPO – 1.930.866,98 zł.
   

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05