• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 6 September 2021 r., Informacje

  Raport o stanie Gminie Gdów

  Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy został zaprezentowany „Raport o stanie Gminy Gdów za 2020 rok”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z treścią dokumentu.

  Szanowni Państwo!

  Gmina Gdów to nasz wspólny dom. Dom, który razem budujemy, rozwijamy i o który powinniśmy wspólnie dbać. To od nas samych zależy, jak wyglądać będzie nasza mała ojczyzna i jak będzie się w niej żyć. Na komfort naszego życia składa się wiele czynników: od poziomu edukacji i bezpieczeństwa w szkołach po wyposażenie straży pożarnej, od stanu infrastruktury drogowej po ofertę kulturalną kierowaną do mieszkańców, od troski o potrzeby najmłodszych oraz seniorów po jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców. Elementami  spajającymi  to  wszystko  są  niewątpliwie  czynniki prawne oraz pieniądze. Miniony rok był wyjątkowo trudny z powodu pandemii. Odcisnął piętno nie tylko na naszym zdrowiu, na relacjach społecznych, ale również na gminnych finansach. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że będzie to okres tak ciężki i nieprzewidywalny.

  Musimy  pamiętać,  że  samorząd  to  nie  urząd  gminy.  Samorząd  to  mieszkańcy,  którzy od urzędu oczekują zapewnienia najwyższego poziomu usług publicznych. Każdego dnia, razem z Radą Gminy, zespołem pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy, realizujemy ten cel. Efektem naszej pracy są wykonane inwestycje, pozyskane dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, liczba  wydanych  decyzji  oraz  – co  jest  dla  nas  priorytetem – liczba  spraw pozytywnie załatwionych dla Państwa.

  Zachęcam Państwa do zapoznania się z treścią niniejszego Raportu, który jest podsumowaniem działań władz gminy w roku 2020r. Jego zakres obejmuje między innymi problematykę demografii, środowiska naturalnego, finansów Gminy Gdów, mienia komunalnego, infrastruktury technicznej, oświaty, kultury, pomocy społecznej jak również podejmowanych inicjatyw, stanowiąc spojrzenie na aktualną sytuację Gminy. Zachęcam wszystkich zainteresowanych,  a w szczególności mieszkańców Gminy Gdów do lektury dokumentu. Jestem przekonany, że znajdziecie w nim Państwo  aktualne  ciekawe  informacje na temat naszej gminy.  

         

                                                                    Wójt Gminy Gdów
                                                                     Zbigniew Wojas

   

  RAPORT O STANIE GMINY GDÓW ZA 2020 ROK

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05