• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 5 December 2017 r., Informacje

  Rozdano ponad 33 tony żywności

  Od września 2016r. do maja 2017r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi kolejną edycję pomocy żywnościowej dla mieszkańców Gminy Gdów.

  W opisywanym czasie wydano ponad 33 tony żywności w 3 238 paczkach. Pomocą objęto 583 osoby. Rozdana żywność obejmowała 16 produktów: makaron, ryż, herbatniki, mleko, ser żółty, groszek z marchewką, fasolę białą, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynkę drobiową, szynkę wieprzową, pasztet wieprzowy, cukier oraz olej. Dzięki uprzejmości sołtysa oraz strażaków z Gdowa żywność wydawana była w Domu Strażaka w Gdowie.

  W trakcie programu GOPS prowadził również działania w ramach środków towarzyszących, mających na celu wzmocnienie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Uczestnicy Programu wzięli udział w warsztatach edukacji ekonomicznej i żywieniowej, a także warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Domu Strażaka w Zręczycach we współpracy z Kołem Gospodyń. W maju odbyły się też warsztaty gospodarowania budżetem domowym oraz przeciwdziałania marnowaniu żywności.

  GOPS pełnił funkcję organizacji partnerskiej współpracując z Bankiem Żywności w Krakowie i zajmował się przyjmowaniem wniosków oraz kwalifikowaniem osób do korzystania z żywności. Pomocą żywnościową zostały objęte osoby i rodziny spełniające kryterium określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekraczał 200% kryterium dochodowego tj. 1268zł dla osoby samotnej i 1 028zł dla osoby w rodzinie.

  Fotografie z ostatniej akcji wydawania żywności.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05