• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 16 May 2018 r., Oświata

  Rozwijają pasje naukowe

  60 gimnazjalistów (beneficjentów projektu „KIERUNEK PRZYSZŁOŚĆ”) uczestniczy w obozie naukowym w Chłapowie nad Morzem Bałtyckim. W podobnym przedsięwzięciu (w czerwcu) wezmą udział także uczniowie szkół podstawowych.

  W programie 7-dniowego wyjazdu zaplanowano m.in. zwiedzanie Zamku w Malborku, wizytę w Słowińskim Parku Narodowym, rejs statkiem, wyjazd do Oceanarium w Gdyni i na Mierzeję Wiślaną. Odbywają się także zajęcia z wychowawcami, a w wolnych chwilach młodzież korzysta z atrakcji przygotowanych na terenie ośrodka wypoczynkowego i na plaży. Obóz naukowy zostanie zorganizowany także dla 60 uczniów z klas IV – VII. Odbędzie się on w połowie czerwca -  informuje wójt Zbigniew Wojas. Ponadto, w przyszłym roku do udziału w podobnym wyjeździe zostaną zaproszenie uczniowie młodszych klas szkół podstawowych – dodaje.

  Organizacja obozów naukowych to tylko część działań zaplanowanych w ramach 2-letniego programu, na realizację którego Gmina Gdów pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 820 903,00zł. stanowiące około 95% jego wartości. Beneficjentami  programu pn. „KIERUNEK PRZYSZŁOŚĆ” – program rozwoju kompetencji w szkołach Gminy Gdów” są uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych w Gdowie, Jaroszówce, Książnicach, Marszowicach, Niegowici, Wiatowicach i Zręczycach, a także gimnazjaliści z Gdowa i Niegowici. Realizację działań zaplanowano na okres od 1 lipca 2017 do 30 czerwca 2019 roku. Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych: informatycznych, matematycznych, przyrodniczych uczniów oraz podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych u uczniów z wykorzystaniem innowacyjnych oraz aktywnych metod nauczania. W ramach zadania we wszystkich szkołach realizowane są zajęcia rozwijające i wyrównawcze z uczniami. Projekt przewiduje także zakup pomocy dydaktycznych do pracowni informatycznych, matematycznych i przyrodniczych, a także organizację szkoleń, warsztatów i studiów podyplomowych dla nauczycieli.

  Relację z obozu można śledzić na bieżąco na stronie www.oboz.niegowic.edu.pl

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05